KABÁT príde aj so 180 tonami ocele

KABÁT príde aj so 180 tonami ocele

6. mája 2015 Off Od PNky.sk

Festival Topfest doplní „zahrievacím“ koncertom už v nedeľu 31. mája skupina Kabát. Pod hlavičkou festivalu sa uskutoční jediné tohtoročné vystúpenie tejto populárnej skupiny na Slovensku, ktoré mapuje 25 rokov jej pôsobenia, a zároveň na ňom odznejú nové piesne z pripravovaného albumu. So sebou si rockeri privezú aj 90-tonovú oceľovú konštrukciu scény, ktorá je dokonca kvôli logistike zdvojená.

 unnamed

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Najobľúbenejšia česká skupina takmer mesiac pred začiatkom 12. ročníka Topfestu vystúpi v rámci svojho veľkého Open Air Turné 2015 na letisku v Piešťanoch, kam privezie a postaví doslova oceľové monštrum. Už v týchto dňoch prebieha jeho skúšobná stavba v Prahe, aby mohli prebehnúť prvé skúšky ešte pred zahájením koncertnej šnúry.

unnamed (1)

„Už teraz je jasné, že to bude turné, na ktorom sa skupina Kabát asi najviac nabehá – scéna bude mať totiž obdivuhodnú šírku 74m, hĺbku 22m a výšku 14m. Základná nosná konštrukcia s váhou 90 ton je kvôli logistike zdvojená, takže celkovo bude na turné 180 ton lešenia! Pódium má špeciálnu priesvitnú strechu, samotná plocha javiska má cca 750m2. Svetelný design obsahuje cca 300 ks inteligentných svetiel, ktoré minimálne menia farby a ďalších cca 216 ks tzv. konvenčných svetiel. Na scéne bude umiestnených 400m2 LED stien a 4 Full HD kamery s nadštandardnou optikou, ktoré budú ponúkať obraz v podstate 2x formát 4K.“ uviedol v tlačovej správe PR manažér Topfestu Ján Kakaščík a pokračoval „Už tradične si skupina zakladá okrem skvelej show aj na dokonalom zvuku a aj tentoraz povezie so sebou overený zvukový systém K1 a K2 od jednej z najlepších firiem na svete L’Acoustics, ktorý používali aj na legendárnom koncerte na Výpichu. K tomu všetkému 70 členný tím a dve partie lešenárov – to všetko na 28-mich kamiónoch…“

kabat2

Program bude mapovať 25 rokov existencie skupiny, zároveň odznejú skladby z nového albumu, ktorého prípravy finišiujú. Ostatný album Banditi di Praga vydali českí rockeri v roku 2010. Celkovo ich majú na konte desať, pričom z nahrávok predali dovedna vyše milión kusov. Kabát triumfoval aj v poslednom ročníku ankety Český slávik, kde sa stal podľa hlasujúcich opäť najlepšou skupinou, už deviaty raz v histórii.

A ešte najlepšia správa pre fanúšikov Topfestu: „Všetkým majiteľom permanentiek na Topfest 2015 platí lístok aj na slovenský koncert Kabátu. Čo znamená, že koncert Kabátu má vlastne každý návštevník Topfestu zadarmo! Kúpiť sa však dajú aj samostatné vstupenky na koncert Kabátu,“ informoval Dušan Drobný z agentúry Topfest.

Zdroj: Tlačová správa