Jubilejnú Young Art Show zavŕšila finisáž s módnou prehliadkou

Jubilejnú Young Art Show zavŕšila finisáž s módnou prehliadkou

27. októbra 2017 Off Od PNky.sk

V piatok 27. októbra sa v Dome umenia konala finisáž výstavy Young Art Show 10. Počas slávnostného programu prehovoril autor projektu Martin Ševčovič aj riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová.

Hlavnou časťou finisáže na Young Art Show býva už tradične módna prehliadka. Tento rok svoje kolekcie predviedli módni dizajnéri Petra Kovacs, Tatiana Ďurkovová, Adela Babinská, Valéria Kršiaková a Ondrej Forus. V úvode vystúpil tiež klavirista Ján Rau a medzi jednotlivými prehliadkami raper Vladis. Študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera pod vedením riaditeľa školy Ladislava Blaškoviča pripravili pre divákov bohaté občerstvenie.

Desiata YOUNG ART SHOW predstavila  diela 60 mladých výtvarníkov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Španielska, Rumunska, Srbska, Estónska, Ruska a Veľkej Británie. Expozícia vo výstavných priestoroch Domu umenia bola sprístupnená už od utorka 3. októbra. 

Projekt je zameraný najmä na študentov a absolventov domácich a zahraničných vysokých umeleckých škôl a publiku ponúka náhľad do časti súčasného slovenského i zahraničného výtvarného diania. Cieľom je pomôcť mladým autorom prezentovať svoju prácu a dostať do povedomia svoju osobu a tvorbu.  Ďalším zámerom YOUNG ART SHOW je edukačná činnosť, teda vzbudiť záujem publika o výtvarné umenie, tvoreného obyvateľmi a návštevníkmi mesta Piešťany. Snahou organizátorov je získať si najmä mladé publikum a oboznámiť ho so súčasným výtvarným dianím a myslením. 

Pozrite sa, ako to v piatok večer vyzeralo v Dome umenia:

-vv-