Kultúra

Iron Maiden chceli pristáť na piešťanskom letisku

By 30. mája 2013No Comments

Pred svojím vystúpením mali členovia britskej metalovej legendy priletieť do Piešťan na svojom Boeingu 757. Organizátori festivalu Topfest tento nápad z bezpečnostných dôvodov zamietli.

[singlepic id=43301 w=520 h=340 float=center]

 

Informoval o tom cas.sk a citoval PR manažéra festivalu Jána Kakaščíka: „Hľadáme náhradné letecké spojenie, keďže toto lietadlo je obrovské a potrebuje veľkú dráhu na pristávanie. Nebolo by to možné aj preto, lebo na dráhe plánujeme zriadiť parkovisko pre návštevníkov. Skupina tak pravdepodobne dorazí na koncert vrtuľníkom.“

Známa je pritom tým, že sa na svojich turné presúva vlastným Boeingom 757, ktorý ma prezývku Ed Force One. Pilotuje ho samotný spevák skupiny Bruce Dickinson.

Iron Maiden prídu na piešťanské letisko so svojou metalovou show vo štvrtok 27. júna, hneď v prvý deň konania festivalu. Meno hotela, v ktorom prenocujú, zatiaľ nie je známe. Organizátori im museli ponúknuť viacero alternatív.

Na jubilejnom desiatom ročníku očakávajú rekordnú účasť. „Počet návštevníkov obmedziť nemusíme, keďže samotný areál je nadimenzovaný na cca 60-tisíc ľudí a také číslo takmer s istotou nedosiahneme, aspoň nie tento rok,“ uviedol Ján Kakaščík a dodal, že doterajší predaj vstupeniek je najlepší za posledné roky.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=dF0H6x84ix4[/youtube]

(mp) Foto: Wikiepdia.org/Gst

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972