Inekafe zahrajú na Topfeste „Sínus dopadu“, festival oslávi vznik Česko-Slovenska

Inekafe zahrajú na Topfeste „Sínus dopadu“, festival oslávi vznik Česko-Slovenska

6. februára 2018 Off Od PNky.sk

Na festivale Topfest zažijete tento rok exkluzívnu prehliadku toho najlepšieho, čo v Čechách a na Slovensku máme. Pri príležitosti 100. výročia založenia Česko-Slovenska sa totiž organizátori rozhodli vsadiť na česko – slovenské skupiny, spevákov a speváčky. K legendárnym menám Kabát, Tublatanka a Horkýže Slíže teraz pribudli české skupiny Doga a Jelen, ale aj slovenská pop-punková kapela Inekafe. Vratko a spol. na Topfeste od 29. až 30. júna odpália aj novú skladbu „Sínus dopadu“ a oslávia tak 15-te narodeniny festivalu.

Z Česka prídu zahrať rockeri zo skupiny Doga, ktorý oslavujú 30 rokov na hudobnej scéne. Z Čiech dorazí aj akustická kapela Jelen, ktorá hrá takzvaný roots music, čiže piesne z vlastnej tvorby ovplyvnené country, folkom a blues. Hity „Nevhodný typ“, „Ružová záhrada“, „Kašovité jedlá“, „Vianoce“, „Ráno“ či „Právo na šťastie“ odpáli na Topfeste skupina Inekafe.

„Topfest je jednoznačne kráľ medzi festivalmi na Slovensku. Naposledy, keď sme tam hrali, bolo všetko na nohách. Po piatej skladbe mi nejak odišli hlasivky a ľudia to až do konca zaspievali s nami. Niečo úžasné,“ spomína líder Inekafe Vratko Rohoň.

IneKafe to na Topfeste rozbalia v zložení Vratko Rohoň, Vlado Bis a Jozef Praženec. Open air vystúpenia si užívajú.

„Mám rád hranie vonku, veľký zvuk, svetlá, kopa ľudí a kopec známych z iných kapiel. Na Topfeste dáme klasický best of ale obohatený o pár vecí na tohtoročnú sezónu. Zvykneme k najväčším hitom prilepiť každý rok iných pár vecí, ktoré sme už dlho nehrali a ktoré potešia ľudí aj nás,“ prezradil Vratko Rohoň.

Inekafe oslávili minulý rok 22 rokov na hudobnej scéne a fanúšikom pripravili darček v podobe výberového albumu a novej skladby.

„Vydali sme prednedávnom nový singel, volá sa „Sínus dopadu“. Klip bol veľmi drahý, točili sme ho až na Marse! Sprevádza našu Bestofku, kde je na prvom mieste a ktorá mapuje naše minuloročné okrúhliny 22 rokov. Pre nás je „Sínus dopadu“ výnimočná skladba, keďže sa pieseň pomerne dlho tvarovala, až zrazu prišla do tejto podoby a nemal som už potrebu na nej nič meniť,“ hovorí autor hudby a textu Vratko Rohoň.

Inekafe vznikli v roku 1995 a o tri roky neskôr vydali debutový album „Vitaj!“, po ktorom nasledovali štúdiovky „Čumil“ (1999), „Je tu niekto?“ (2000), „Príbeh“ (2001) a „Bez udania dôvodu“ (2003). V roku 2006 kapela oznámila ukončenie činnosti, pretože spevák Vratko Rohoň sa rozhodol venovať lietaniu. O štyri roky neskôr sa však Inekafe vrátili na scénu a v roku 2011 vydali album „Právo na šťastie“, ktorý pokrstili na palube lietadla Boeing 737–300. To pilotoval samotný Rohoň. V roku 2015 vydali ďalší štúdiový album „Nevhodný typ“.

29. až 30. júna to okrem skupiny Inekafe na Topfeste roztočia Kabát, Horkýže Slíže a legendárna Tublatanka. Fanúšikov rap-metalu poteší skupina Clawfinger, ktorá pricestuje až zo Švédska. Príďte osláviť 15-te narodeniny festivalu, okrem koncertov na vás čakajú aj skvelé atrakcie.

Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.sk

-TS/Zdroj a foto: Topfest-