Hudobný program jedinečného orchestra, interpretujúceho originálnym spôsobom hot-jazzovú hudbu si môžete užiť v piešťanskom Dome umenia 17. decembra.

Bratislava Hot Serenaders orchester patrí k jedným z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku. S veľkými úspechmi doma i v zahraničí funguje už od roku 1992.

Orientuje sa na hot jazz alebo sweet and dance music – táto hudba prišla z Ameriky do Európy koncom dvadsiatych rokov. Inšpiráciou sa pre hudobníkov orchestra stala tiež osobnosť speváka Františka Krištofa Veselého, ktorého popularita vzrástla predovšetkým v začiatkoch štyridsiatych rokov minulého storočia.

Viaceré Veselého piesne sú už dlhodobo neoddeliteľnou súčasťou programu koncertov Bratislava Hot Serenaders.

Prečo sa rozhodli hľadať inšpiráciu práve v jazzovej hudbe 20. a 30. rokov? Ich fascináciu starým jazzom pochopíme vtedy, keď si vypočujeme starý ragtime, neworleanský štýl, dixieland či raný swing, keď sa oboznámime s menami hudobníkov ako Bix Beiderbecke, Count Basie, Duke Ellington, Louis Armstrong, Red Nichols, Fred Rich, Frankie Trumbauer či Bing Crosby. Zabudnúť by sme nemali ani na výborné orchestre Bennyho Goodmena, Paula Howarda, Jimmyho Doorsyho, Paula Whitemana, R.A. Dvorského a ďalšie. 

Vstupenky na tento koncert sú v predpredaji v pokladni Domu umenia Piešťany (pondelok až piatok od 14.00 do 17.00 h a hodinu pred predstavením) aj cez Ticketportal.

Reklamný článok Foto: Ctibor Bachrantý

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972