Kultúra

Generačný stret v podaní Bolka Polívku

By 12. septembra 2014No Comments

Novú komédiu plnú gagov, klaunských a divadelných scén a efektov, typickej improvizácie i charakteristického humoru Bolka Polívku, ktorý pôvabne osviežuje jeho dcéra Anna Polívková, uvedie Dom umenia v sobotu 4. októbra o 19.00 h.

Bolek Polívka DNA

DNA, ako slovo, sú len tri písmená… DNA, ako titul, predstavuje tri prvky s dôležitým významom pre novú autorskú hru Bolka Polívku. DNA je špirála genetických informácií, nositeľ dedičnosti medzi otcom a dcérou. Dna, to je tiež choroba, ktorá sa tiahne celým životom a občas ho v najnevhodnejší okamžik ovplyvní. A sú tu i iné dná. Chvíle, na ktoré sa snažíme zabudnúť, ale nedarí sa nám a pripomíname si ich. Dná osobné, vzťahové i existenčné. Príďte sa presvedčiť, že na všetky dná sveta sa dá pozerať i s nadhľadom.

Divadelné spracovanie generačného stretu otca a dcéry, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prežívajú humorné i vážnejšie situácie svojho všedného života. Ako hereckí kolegovia spoločne trávia čas v šatni a sem tam si odbehnú na scénu. Alebo už na scéne sú? ON je chátrajúci, životom skúšaný muž, ktorý rád poučuje a vŕta do života svojmu potomkovi. ONA má pocit, že jej tvorca je paranoidný vrták.

(pr)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972