Finta pána Ribadiera sa vracia na dosky Domu umenia

Finta pána Ribadiera sa vracia na dosky Domu umenia

7. apríla 2016 Off Od PNky.sk

Komédia, ktorú mali možnosť vidieť aj návštevníci 17. ročníka Piešťanského rendezvous v októbri minulého roku sa vracia dosky Domu umenia. Predstavenie Georgesa Feydeaua s názvom “Len si pospi miláčik“ s podtitulom “Finta pána Ribadiera” vypredalo veľkú sálu a jeho tvorcovia ho u nás uvedú už v utorok 12. apríla o 19,00 h. Slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik zašmodrchávania zápletky. Pod vedením režiséra Michala Vajdičku sa v divadelnej hre predstavia Diana Mórová, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Zuzana Šebová a Marián Labuda mladší.

dom umeniaElegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20 storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul “Finta na bokovky”. Jej slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik zašmodrchávania zápletky. Ústrednou postavou diania je tentoraz neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je nevyslyšaným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Navyše sa na scéne objaví obchodník s vínom – ináč klamaný manžel milenky pána Riabadiera. Ako v každej tradičnej francúzskej fraške do deja zasahuje služobníctvo a mašinéria plná omylov, klamstiev, aj bezbrehej fantázie sa tak rozbieha na plné obrátky…

 

Silné herecké obsadenie dáva predstaveniu punc prvoradej kvality a záruku osobitého umeleckého zážitku. Ponúka jedinečnú príležitosť vidieť priamo u vás  Dianu Mórovú, Jána Koleníka, Tomáša Maštalíra, Jozefa Vajdu, Zuzanu Šebovú, či Mariána Labudu ml. A na dôvažok v réžii mimoriadne žiadaného umeleckého šéfa kultového Dejvického divadla v Prahe Michala Vajdičku.

-inf-, ilustr. foto: L. Turňa