Festival Pohoda pripravil nové atrakcie

13. júna 2012 Off Od

Organizátori festivalu Bažant Pohoda okrem silného hudobného programu pripravili pre návštevníkov aj tento rok množstvo sprievodných aktivít. Na viaceré z nich si už pravidelní návštevníci zvykli, napríklad na kolotoče, športový park, filmový Bažant Kinematograf či Literarnyklub.sk. Tento rok ich však na trenčianskom letisku čakajú úplné novinky.

[singlepic id=25064 w=320 h=240 float=right]Generálny partner Zlatý Bažant vyslyšal priania fanúšikov piva a na festival prinesie celú škálu svojich výrobkov. Vo svojom centre, kúsok od hlavného pódia, pozýva návštevníkov do štýlového pubu Svet piva. Okrem osvieženia tam návštevníkom ponúknu moderovanú talkshow s názvom Pivné reči – pri pive (nielen) o pive. „Každý rok sa snažíme prinášať na Bažant Pohodu nejaké novinky. Tentoraz sme sa rozhodli ostať pri tom, čo je pivu vlastné – debaty pri pive na rôzne témy v pohodovej, priateľskej atmosfére,“ uvádza Zuzana Putalová, Senior Brand Manager spoločnosti Heineken Slovensko.

O slovenskom filme, cestovaní, olympiáde, úspešných Slovákoch v zahraničí, lepšom svete a súčasnom životnom štýle budú tri krát denne počas piatku a soboty debatovať zaujímaví hostia. Do pivných rečí sa samozrejme aktívne zapojí aj ten najpovolanejší – sládok Karol France, ktorý sa podelí o svoje skúsenosti a tipy zo sveta piva a okrem iného prezradí akú starostlivosť pivo vyžaduje, ako ho správne čapovať a  ako si ho čo najlepšie vychutnať.

Ďalšou z noviniek bude Dobrý trh – festivalová verzia podujatia z bratislavskej Panskej ulice, ktorá si zakrátko získala množstvo fanúšikov. Fajn atmosféra, mnohí známi, pocit komunity, kulinárske špeciality, v ponuke zaujímavé veci. Illah Van Oijen s priateľkami zo združenia PUNKT prídu ne letisko spríjemniť aj priestor pred scénou KC Dunaj. V sobotu od ôsmej ráno bude na ploche medzi zástavami ponúkať všeličo viacero obchodníkov. Okrem toho bude k dispozícii Speakers corner, bude sa debatovať, hrať, jesť, piť, stretávať, svoju premiéru bude mať secondhand so slávnostnými oblečkami, či kvetinárstvo.

„Hlavne sa ale spoliehame na našich návštevníkov. Ak máte doma niečo, čo chcete niekomu na festivale venovať či predať, príďte a predajte to za dobrovoľný poplatok. Budeme radi, ak sa vyzbierané peniaze rozhodnete venovať na dobročinné účely,“ hovorí za organizátorov Erika Kopáčová.

Práve na Dobrom trhu sa pokúsia organizátori spoločne s návštevníkmi naštartovať novú tradíciu – slávnostnú sobotňajšiu promenádu po festivalovom bulvári. Z Dobrého trhu sa vydá sprievod o 10.30 po letiskovej dráhe k Orange stageu, kde o 11.30 zaznie Liverpoolske oratórium od Paula McCartneyho. Keďže chrobák Paul oslavuje sedemdesiat, organizátori vybrali pre tento rok tri témy: slávnosť, hmyz a The Beatles. „Vítané sú akékoľvek róby, ozdoby, masky, či kostýmy. Tešíme sa na všetky módne výtvory návštevníkov, tešíme sa na novú slávnosť,“ pozýva riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

Novinku z iného súdka zase prinesie Orange ako hlavný partner festivalu a pôjde tiež o ďalší výnimočný zážitok – roller disco. Návštevníci budú mať príležitosť vybiť si energiu i ukázať svoje tanečné kreácie na korčuliach v špeciálnom stane. Korčule budú pripravené v rôznych veľkostiach priamo na mieste, okrem jednoradových budú k dispozícii na zapožičanie aj dvojradové retro korčule. Hrať budú skvelí Dji s vycibreným vkusom. Vo štvrtok bude priestor otvorený od 18:00 do 2:00 a v piatok a sobotu už od 9:00 do 2:00 ráno.

Text: ts