Kultúra

Festival Doda Šošoku odštartoval

By 9. júla 201017 júla, 2010No Comments

Džezový festival Doda Šošoku odštartoval vo štvrtok 8. júla na Námestí Slobody koncertom zoskupenia Boris Čellár Trio. Podľa programu s ním mala vystupovať aj speváčka Lucia Lužinská, tá však pre chorobu do Piešťan nedorazila. Na Kúpeľnom ostrove sa v prvý deň festivalu o príjemnú atmosféru staral orchester FBB z nórskeho mesta Oslo. Večer v Art Jazz Gallery patril Beate Przybytek a jej quartetu.

[singlepic id=1455 w=320 h=240 float=left]Dnes sa o 16-tej hodine na Aupark Stage na Námestí Slobody predstaví Piešťancom dobre známy Seredský Dixieland Band (SR) v zložení Viktor Kratochvíla (bass), Jozef Holub (klarinet, sax), Viliam Ondruška (trombón), Jozef Polák (trubka), Marian Bihari (klavír) a Karol Sucháň (bicie) .

O 18-tej sa v Kursalone uskutoční vernisáž fotografií z I. ročníka Festivalu Doda Šošoku, ktoré svojimi objektívmi zachytili členovia Piešťanského fotoklubu. O 18.30 h zahrá v Kursalone Traditional Jazz Band LC (SR). O dobrú náladu sa dnes večer bude v Art Jazz Gallery starať  Trio Andreja Urmisnkého.

Na hlavnom pódiu v Dome umenia vystúpia dnes od 19-tej Štefan Bugala a Eugen Vizváry, po nich trio Gradischnig – Kostadinovič – Jukič, ďalej Robo Opatovský a Swing and Latin Band pod vedením Matúša Jakabčica a na záver sa predstaví Roy Hargrove, ktorý je jednou z najvýraznejších postáv svetovej džezovej scény.

Sobotňajší programa viac informácií o účinkujúcich nájdete na http://www.jazzpiestany.sk

Autor: Tomáš Hudcovič   Foto: hug(o)photo agency

Galéria z koncertov prvého dňa festivalu:

[nggallery id=56]

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972