Dobrá správa pre všetkých hudobných fanúšikov: 7. až 8. augusta vypuknú Slávnosti v Jaslovských Bohuniciach, ktoré budú náhradou za festival Červeník. V amfiteátri zahrajú kapely Hex, Tublatanka, Ine Kafe, Vidiek, Helenine oči, Zóna A či Alkehol. Priaznivci rôznych hudobných žánrov sa napriek obmedzeniam môžu tešiť aj na ďalšie dva obľúbené festivaly. 14. až 15. augusta sa budú konať Hody Trebatice a leto ako vždy zakončí 27. až 29. augusta 2020 kultový festival Lodenica v Piešťanoch.

Zoskupenie poslancov v obci Červeník sa po dlhých desaťročiach rozhodlo zrušiť obľúbené slávnosti a zároveň odmietnuť aj ich obmedzenú verziu. Napriek tomu špičkové kapely zahrajú v pôvodnom termíne 7.až 8. júla.

„Drahí návštevníci festivalu Červeník, po zasadnutí schôdze obecných poslancov obce Červeník, sa rozhodlo, že festival nám zakázali organizovať na pôvodnom mieste. Pre veľký záujem sme sa však rozhodli festival presunúť do amfiteátra v Jaslovských Bohuniciach pod názvom Slávnosti v Jaslovských Bohuniciach v spolupráci s obcou Jaslovské Bohunice. Dátum, ako aj program akcie zostáva nezmenený. Zakúpene vstupenky tiež zostávajú v platnosti,“ hovorí organizátor podujatia Dušan Drobný.

„V Jaslovských Bohuniciach sme hrali pred pár rokmi a bol to výborný koncert vo veľmi príjemnom prostredí. Tešíme sa opäť na našich fanúšikov a na kamarátov z hudobnej branže, s ktorými sa máme možnosť stretnúť len počas letných akcií,“ teší sa na koncerty Tomáš „Yxo“ Dohňanský z obľúbenej kapely Hex.

Aj napriek obmedzeniam v súvislosti s korona vírusom sa uskutočnia aj ďalšie dva skvelé festivaly. 14. až 15. augusta 2020. vypuknú na Motokárovej Dráhe v Trebaticiach Hody.O zábavu sa postarajú HEX, Dalibor Janda so skupinou Prototyp, Kali a Peter Pann, skupiny Le Payaco, Polemic, Zóna A, Bijouterrier a mnoho ďalších.

Všetky vekové kategórie sa pravidelne stretávajú na populárnom festivale v Autocampingu Lodenica pri Piešťanoch. Na Lodenici vystúpi legendárna česká kapela Olympic, spevák a skladateľ Peter Lipa, česká formácia Kamelot, Robert Křesťan a bluegrassová skupina Druhá tráva a Taxmeni. Ďalších účinkujúcich zverejní organizátor postupne. Lodenica sa uskutoční 27. až 29. augusta 2020.

Zdroj: Tlačová správa NK Factory

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972