Kultúra

Elektro-folkoví Crystal Fighters na Grape Festivale

By 6. júna 2013No Comments

Grape Festival oznámuje ďalšie zahraničné meno, do Piešťan príde britsko-španielska kapela Crystal Fighters.

[singlepic id=43566 w=520 h=340 float=center]

 

Stále populárnejšia kapela Crystal Fighters vznikla v roku 2007. Založili ju dvaja dlhoroční priatelia Sebastian Pringle a Gilbert Vierich, ktorí sa hudobne priklonili k zaujímavej fúzii elektra a baskického folku.

Debutový album Star Of Love, vydaný v roku 2010, ich okamžite katapultoval medzi najzaujímavejších nováčikov na hudobnej scéne. Albumu kraľoval singel Follow, úspešne ho podporili aj skladby Xtatic Truth, At Home a folkovo ladená Plage, ktorá sa stala pre množstvo fanúšikov hymnou leta 2011.

Kapela sa ihneď etablovala na najväčších hudobných festivaloch a sprevádza ju chýr skvelého pódiového „šialenstva“. Vydanie dvojky Cave Rave naplánovali na koniec mája 2013, čakanie fanúšikov kapela skrátila spoluprácou s Feed Me, z ktorej vzišiel veľký hit Love Is All I Got.

Z novinky už úspešne boduje skladba You & I a vyzerá to, že Crystal Fighters majú našliapnuté opäť vyššie. Svedčí o tom aj momentálne prebiehajúce turné, ktoré je skoro celé vypredané. „Potrebovali sme program ešte doplniť o jedno zahraničné meno a Crystal Fighters nám skvele zapadli do dramaturgie. Sme radi, že sa popri festivaloch ako Pukkelpop, Reading/ Leeds, Opener, Melt! alebo Paleo, predstavia aj na Grape,“ dodáva za organizátorov Ján Trstenský.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=mxk24nL7xQY[/youtube]

Text a foto: Tlačová správa Grape

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972