Elektrárňa Piešťany pozýva deti na divadlo pod holým nebom

Elektrárňa Piešťany pozýva deti na divadlo pod holým nebom

31. mája 2017 Off Od PNky.sk

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bude tento rok bohatšie o dve divadelné predstavenia, ktoré organizuje Elektrárňa Piešťany. Za detskými divákmi prídu bábkoherci z Divadla na hojdačke na piešťanské Námestie slobody. Vstup na podujatie s názvom Rozprávky z Elektrárne je voľný.

V múzeu sa z vajíčka vyliahne malý zvedavý dinosaurus, ktorý keď trošku vyrastie začína sa pýtať, odkiaľ pochádza, kto a kde sú jeho rodičia. A keďže je na svete sám, vydá sa hľadať svoju rodinu. Takto sa začína divadelné predstavenie s názvom Posledný dinosaurus, počas ktorého hlavný hrdina putuje po všetkých svetadieloch. Deti spolu s ním spoznajú celý svet v sobotu 3. júna 2017 o 16.00 h.

Druhé predstavenie, ktorým Elektrárňa Piešťany prispeje k Otvoreniu letnej kúpeľnej sezóny, začína o hodinu neskôr. Má názov Žabí kráľ a malých divákov zavedie do krajiny, kde žijú odvážne princezné. Spoločne s hercami Divadla na hojdačke budú deti čarovať, spievať, tancovať a snáď sa im podarí vyslobodiť Žabieho kráľa zo zakliateho jazera.

V prípade nepriaznivého počasia sa obe predstavenia presunú z Námestia slobody do Elektrárne Piešťany. Toto centrum tvorivej energie a umenia sa chce aj týmto spôsobom predstaviť širokej verejnosti. Z nedávno zrekonštruovanej priemyselnej pamiatky je v súčasnosti priestor pre vzdelávanie, kultúru a spoločenské aktivity.

Elektrárňa Piešťany sídli na Staničnej ulici č. 51. Jej podrobný program nájdete na Facebooku.

-TS Elektrárňa Piešťany/Foto: Elektrárňa Piešťany-