Dom umenia ponúkne svojim návštevníkom v nadchádzajúcom týždni bohatý program, nájdu v ňom vynikajúci film, divadelné predstavenie a tiež Vianočný koncert. Streda bude patriť projekcii filmového diela Cesta času, týkajúceho sa vzniku, vývoja a zániku slnečnej sústavy, ktoré režíroval Terrence Malick a podieľalo sa na ňom množstvo vedcov. Prvý decembrový deň bude patriť komédii Len si pospi Miláčik alebo Finta pána Ribadiera, predstavia sa v nej Diana Mórová, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Zuzana Šebová a Marián Labuda mladší. Vianoce s Kollárovcami prinesú koledy, vinšovačky i najväčšie hity kapely, koncert je na pláne v sobotu 2. decembra. Pondelok 4. decembra bude patriť Vianočnému koncertu mezzosopranistky Jany Kurucovej.

STREDA / 29. 11. / 18.00 – FILM – 4. ročník prehliadky festivalového filmu Be2Can
CESTA ČASU (Voyage of Time: Life´s Journey)

MFF Benátky 2016, nominácia na Zlatého leva, Cena Green Drop Award

Réžia: Terrence Malick
Hrajú: Cate Blanchett (komentár)

Takmer štyridsať rokov sa vo vizionárskej mysli jedného z najvýznamnejších amerických režisérov Terrenca Malicka rodila myšlienka na ambicióznu esej, ktorá nakoniec dostala tvar filmu Cesta času. Film sa nezaoberá ničím menším ako vznikom, vývojom a zánikom známeho vesmíru, životným cyklom slnečnej sústavy. V centre Malickovej pozornosti pochopiteľne leží evolúcia rôznych živých foriem, ich rozmanitej podoby, premeny od jednobunkových organizmov až po formovanie ľudskej civilizácie.

Na tvorbe unikátneho dokumentu sa podieľal celý rad významných osobností vedeckého sveta, paleontológovia, biológovia, astrofyzici z prestížnych centier z celého sveta. Rozšírenú celovečernú verziu, ktorá vznikla spolu s kratším zostrihom pre IMAX , sprevádza poetický komentár slávnej herečky Cate Blanchett. Jej uhrančivý hlas kladie otázky, ktoré prevádzajú ľudstvo odjakživa. Malick tak pokračuje v odhaľovaní koreňov existencie človeka, ktoré dostalo jasnú podobu v oceňovanom filme Strom života.

Dokument / dráma, Francúzsko / Nemecko / USA 2016, Angličtina, české titulky, 90 min., MP 12
Vstupné: 4,-€

PIATOK / 1. 12. / 19.00 – DIVADLO
Georges Feydeau : LEN SI POSPI MILÁČIK – Finta pána Ribadiera

Elegantná dobová komédia z prelomu 19. a 20 storočia sa odohráva v Paríži a nesie podtitul “Finta na bokovky”. Jej slávny autor je majstrom slovného vtipu a nekorunovaný klasik komplikovania zápletky. Ústrednou postavou diania je tentoraz neverný pán Ribadier, ktorý má vlastnú fintu ako obalamutiť manželku, keď sa vydáva na zálety. Neudrží však jazyk za zubami a pochváli sa priateľovi, netušiac, že je nevyslyšaným pytačom jeho vlastnej ženy. Udalosti tak naberajú rýchly spád. Navyše sa na scéne objaví obchodník s vínom – ináč klamaný manžel milenky pána Riabadiera. Ako v každej tradičnej francúzskej fraške do deja zasahuje služobníctvo a mašinéria plná omylov, klamstiev, aj bezbrehej fantázie sa tak rozbieha na plné obrátky…

Silné herecké obsadenie dáva predstaveniu punc prvoradej kvality a záruku osobitého umeleckého zážitku. Ponúka jedinečnú príležitosť vidieť priamo u vás Dianu Mórovú, Jána Koleníka, Tomáša Maštalíra, Jozefa Vajdu, Zuzanu Šebovú, či Mariána Labudu ml. A na dôvažok v réžii mimoriadne žiadaného umeleckého šéfa kultového Dejvického divadla v Prahe Michala Vajdičku.

Réžia : Michal Vajdička
Účinkujú : Diana Mórová, Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, Zuzana Šebová, Marián Labuda ml.
Vstupné: 20,- €

SOBOTA / 2. 12. / 18.00 – KONCERT
Vianoce s KOLLÁROVCAMI
Neúprosný čas – najväčšie hity kapely, koledy, vinšovačky…

Kapela Kollárovci si pre Vás pripravila špeciálny Vianočný program pod názvom Neúprosný Čas v ktorom si vypočujete najväčšie hity kapely ako aj množstvo najznámejších kolied a vinšovačiek.

Vstupné: 14,-€

PONDELOK / 4. 12. / 19.00 – KONCERT
VIANOČNÝ KONCERT
JANA KURUCOVÁ – mezzosoprán
a hostia
Martin GYIMESI – tenor
Spevácky zbor Lúčnica
Elena Matušová – zbormajsterka
Slovenská filharmónia
Jaroslav Kyzlink – dirigent

Jana Kurucová, mezzosoprán
Slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová je sólistkou prestížnej Deutsche Oper v Berlíne, kde úspešne účinkuje v množstve postáv: Rosina (G. Rossini: Barbier zo Sevilly), Cherubín (W. A. Mozart: Figarova svadba), Fenena (G. Verdi: Nabucco), Mercedes (G. Bizet: Carmen), Flora (G. Verdi: La Traviata), Zerlina (W. A. Mozart: Don Giovanni), Mélisande (C. Debussy: Pélleas et Mélisande). V tejto sezóne (2016/2017) bude debutuje ako Urbain v Les Huguenots (G. Meyerbeer) po boku Juana Diega Flóreza a ako Dorabella v Cosi Fan Tutte (W. A. Mozart).

Jej kariéra je príbehom skromného a usilovného dievčaťa z Tvarožnej pri Kežmarku, ktorému učaroval spev, a tak sa rozhodlo pre štúdium cirkevnej hudby, dirigovania a spevu na konzervatóriu v Banskej Bystrici, neskôr študovala operný spev v Bratislave. Následne získala dvojročné štipendium na Univerzite hudobného a dramatického umenia v Grazi (Rakúsko), kde sa začala aj jej medzinárodná kariéra, ktorá ju doviedla až na dosky jedného z najlepších operných domov na svete. Okrem toho účinkuje na nemeckých i zahraničných scénach.

MARTIN GYIMESI, tenor
Mladý slovenský tenorista Martin Gyimesi je od roku 2013 súboru Opery SND, kde medzičasom interpretoval Dona Riccarda vo Verdiho opere Ernani, Nemorina z opery Nápoj lásky (G. Donizetti), Tamina z Čarovnej flauty (W. A. Mozart), Dona Ottavia (W. A. Mozart, Don Giovanni), Malcolma (G. Verdi, Macbeth), Edmonda (G. Puccini, Manon Lescaut), Alana Campbella (Ľ. Čekovská, Dorian Gray), Ismaela (G. Verdi, Nabucca), Bruna (V. Bellini, Puritáno, Tybalta (Ch. Gounod, Romeo et Juliette, Grófa Almavivu (Rossini, Barbier zo Sevilly) či Ferranda (Mozart, Così fan tutte).

V programe odznejú diela klasickej svetovej hudobnej literatúry a vianočné skladby.

Vstupné :
I. – VI. Cena 19,- €
VII. – XV. Cena 15,- €
XVI. – XIX. Cena 10,- €

-red/Zdroj a foto: Dom umenia-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972