Tak ako každý rok, aj tentoraz si návštevníci Kúpeľného ostrova budú môcť mnohé remeslá vyskúšať. Festival Tradičné umelecké remeslá začína už v piatok 16. mája. Jeho oficiálne otvorenie je v sobotu o 10.00 h v hudobnom pavilóne Harmony.

[singlepic id=42925 w=520 h=340 float=center]

Vo folklórnom programe vystúpi spevácka skupina Kolovrátok z Drahoviec a mužská spevácka skupina z Heľpy. Na nedeľu 15.00 h je pripravené bábkové divadlo pre deti Stražanovo. Za organizátorov o tom informovala Ľubica Kuzmová.

Najdôležitejšími hviezdami festivalu však budú remeselníci. Tentoraz ich príde 170 a okrem Slovenska budú pochádzať aj z Česka, Poľska, Maďarska, Srbska , Slovinska. Mnohí z nich v tvorivých dielňach návštevníkom ochotne vysvetlia základy výroby košíkov, servítkovej techniky, točenie na keramickom kruhu, maľovanie a figurálnu tvorbu alebo napríklad aj to, ako narábať s nástrojmi v dielni kováča. Na podujatí dostanú opäť priestor aj chránené dielne, domovy sociálnych služieb a zdravotne postihnutí remeselníci.

Slávnostného otvorenia sa zúčastní minister hospodárstva Tomáš Malatinský, pretože jeho rezort prevzal záštitu nad podujatím Ľudové umelecké remeslá, ktoré sa okrem Piešťan koná aj v Nitre, Hlohovci, Skalici, na Štrbskom Plese, v Senci a v Žiline.

Text: TS/red Foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972