Piešťanský Dom umenia zažije na budúci rok vystúpenie amerického rockera Glenna Hughesa, ktorý odohrá koncert v rámci šnúry „The Voice of Rock“. Začiatkom novembra vydal nový album „Resonate“, ktorý produkoval spoločne s dánskym producentom a gitaristom Sorenom Andersenom v Kodani. Na Slovensko príde predstaviť nielen nové skladby, ale aj prierez sólovou tvorbou a tiež éru pôsobenia v Deep Purple. Hudobník k nám zavíta 14. februára a spolu s ním sa na pódiu predstaví kapela Stone Broken.

Preslávilo ho účinkovanie v Deep Purple (albumi Burn, Stormbringer, Come Taste the band), po ktorom nasledoval strmý pád do drogovo alkoholového pekla. Glenn to na rozdiel od mnoho iných zvládol a jeho sólová kariéra je pozoruhodnou plavbou na vlnách hard rocku, soulu a funky a ich vzájomnou kombináciou. Glenn Hughes mimo množstvo hosťovaní pre rôznych slávnych kolegov, nahrával s Tonym Iommim a z tohto veľmi vydareného spojenia vzniklo niekoľko albumov, jeden pod hlavičkou Black Sabbath.
15267659_1190028674368044_9066063460876427236_n

V posledných rokoch sa na nahrávaní Glennových sólových albumoch podieľa aj jeho rodinný priateľ, bubeník Red Hot Chilli Peppers – Chad Smith. Paralelne Glenn Hughes účinkuje v superskupine Black Country Communion po boku bluesovej hviezdy, gitaristu Joe Bonamassu, klávesáka Dereka Sheriniana a bubeníka Jasona Bonhama.

-lt/Zdroj a grafika: Dom umenia-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972