Centrum Piešťany nebude koncom septembra také pestré ako v minulých rokoch. Organizátori oznámili, že v súvislosti s koronavírusom sa neuskutoční Kvetinové korzo ani Tradičné umelecké remeslá, ktoré boli z pôvodného májového termínu presunuté na posledný septembrový víkend.

Milovníci kvetov napriek zrušeniu týchto dvoch podujatí neprídu o súťaž vo viazaní a aranžovaní.

„Alegorický sprievod prechádzajúci ulicami mesta v tomto roku síce neuvidíme, ale výsledné práce a výstavu súťažných prác, si bude možné prezrieť v areáli botanickej záhrady Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch,“ informovala radnica.

Victoria Regia sa bude konať v priestoroch Strednej odbornej školy záhradníckej. Pre verejnosť otvoria areál tamojšej botanickej záhrady v sobotu 26. a v nedeľu 27. septembra od 9.00 do 16.00 h.

Na programe je výstava súťažných prác zapojených do Majstrovstiev Slovenska vo floristike. Sprístupnené budú diela žiakov aj špičkových profesionálov. Uskutoční sa tiež komentovaná prehliadka zbierkových záhonov, skleníkov a pomologického sadu.

S odvolaním na aktuálnu situáciu ohľadom pretrvávajúceho šírenia koronavírusu a na základe odporúčania Úradu verejného zdravotníctva SR sa rozhodli svoje podujatie zrušiť aj organizátori Tradičných umeleckých remesiel, v rámci ktorých sa mali koncom septembra na Kúpeľnom ostrove stretnúť remeselníci z celého Slovenska. Nevylúčili však možnosť zorganizovať toto podujatie v priebehu októbra.

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972