Kultúra

Cinematik predstaví najlepšie filmové novinky uplynulého roka

By 13. augusta 2013No Comments

V sekcii Kinema Choice sa nachádzajú najzaujímavejšie filmy zo slovenskej distribúcie za uplynulý rok. Uvidíte ich na Medzinárodnom filmovom festivale Cinematik, ktorý sa uskutoční v Piešťanoch od 6. do 12. septembra.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=Dkc7htnHrg0[/youtube]

Vo výbere nechýba najnovší film Nicolasa Windinga Refna, ktorého retrospektívu uviedol Cinematik pred troma rokmi. Len Boh odpúšťa (Only God Forgives) je doposiaľ Refnovým najodvážnejším dielom. Príbeh o pomste v ňom ustupuje do pozadia a my vidíme predovšetkým zvláštny a temný svet plný neónovej červenej.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=fJ1O1vb9AUU[/youtube]

S najnovším filmom sa na Cinematiku predstaví aj jeden z najuznávanejších amerických nezávislých režisérov Paul Thomas Anderson. Jeho The Master je zasadený do obdobia po druhej svetovej vojne. Veterán Freddie Quell (Joaquin Phoenix) má problémy začleniť sa späť do spoločnosti aj kvôli svojim výbuchom agresivity, čo sa však sčasti mení, keď sa dostane pod vplyv Majstra (Philip Seymour Hoffman) istej sekty.

V rámci sekcie Kinema Choice budú môcť diváci vidieť aj filmy 30 minút po polnoci (Zero Dark Thirty) Kathryn Bigelow, Hasta la vista Geoffreya Enthovena a Pátranie po Sugar Manovi (Searching for Sugar Man) Malika Bendjelloula.

Text: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972