Budúcoročný Topfest už má prvé mená, opäť sľubuje prekvapenie zo zahraničia

18. októbra 2013 Off Od

Hoci do začiatku 11. ročníka hudobného festivalu Topfest zostáva ešte viac ako osem mesiacov, organizátori nezaháľajú. Známi sú už viacerí interpreti, ktorí v Piešťanoch vystúpia a v hre je aj prekvapujúci zahraničný headliner.

[singlepic id=44522 w=520 h=340 float=center]

Headlinerom tohtoročného Topfestu boli Irona Maiden

Na Topfeste 2014 sú v súčasnosti potvrdené vystúpenia Zuzany Smatanovej, ako aj skupín Horkýže Slíže, Zóna A a Helenine Oči. Stálice zo slovenskej a českej hudobnej scény budú, samozrejme, aj tentoraz v zozname interpretov ešte pribúdať.

„Sme radi, že pre veľa domácich aj českých umelcov je Topfest samozrejmosťou a už v predstihu potvrdili svoju účasť. O ďalších účinkujúcich budeme informovať už čoskoro. V novom roku zverejníme aj jedno veľké meno zo zahraničia. Môžem prezradiť, že chystáme veľké prekvapenie a veľmi sa na to tešíme,“ povedal Dušan Drobný z organizačného tímu festivalu.

REKLAMA

rekl-komenskeho

Najväčší domáci festival zameraný prevažne na rockovú hudbu bude aj v budúcom roku počas posledného júnového víkendu hostiť letisko v Piešťanoch, kde organizátori našli vynikajúce podmienky. Do kúpeľného mesta už priniesoli vystúpenia kapiel Iron Maiden či Guns N´ Roses.

„Vieme, že fanúšikovia od nás očakávajú veľa a rozhodne ich nechceme sklamať. Za desať rokov sa Topfest stal jedným z najväčších a najnavštevovanejších hudobných festivalov na Slovensku a jeho úroveň chceme stále zvyšovať,“ vyhlásil Drobný.

Topfest sa prvýkrát organizoval pod názvom Rockfest ešte v roku 2004. Dnes je z neho festival s multižánrovou ponukou, sprievodným programom a všetkým, čo ku kvalitnému open air hudobnému podujatiu patrí. Počas uplynulých desiatich ročníkov sa na ňom predstavilo okolo 800 domácich i zahraničných interpretov a cez brány festivalu prešlo viac ako 200-tisíc ľudí.

Text: Tlačová správa agentúry Duna

REKLAMAijav-ucto