Posledný septembrový víkend bude na Hrade Beckov už tretí rok sviatkom tekvíc a tekvičiek. Na šikovné ruky návštevníkov čaká takmer tona žltých tekvíc, ktoré sa môžu premeniť na svietiacich krásavcov.

beckov1

Na tohtoročnom Tekvicovom festivale v sobotu 27. a nedeľu 28. septembra návštevníci uvidia a zažijú oveľa viac. Po EXPO Sevilla, Lisabon, Hannover a výstavách v Paríži, Tokiu a Bruseli prichádzajú na Hrad Beckov diela insitných umelcov – maliarov slovenského pôvodu zo srbskej Kovačice.

V sobotu 27. septembra bude na Muzeálnom nádvorí hradu pod záštitou nadácie pána Pavla Babku, ktorá prezentuje umenie Slovákov z Kovačice po celom svete, otvorená výstava maľovaných tekvíc, tekvičiek a obrazov s tekvicovou tematikou – prvá s takýmto obsahom na Slovensku. Návštevníci dostanú výnimočnú možnosť zoznámiť sa s umením a zručnosťou maliarov z Kovačice i predstaviť svoj vlastný talent pri maľovaní a vyrezávaní tekvíc. Večer sa rozžiaria oči vyzdobených tekvicových krásavcov, ktorí posvietia na cestu tajomnými zákutiami hradu.

Nebude núdza ani o zábavu, súťaže a všakovaké kúsky pri maľovaní a vyrezávaní tekvíc a tekvičiek , o čo sa postarajú šermiari skupiny historického šermu Rád sv. Galahada.

Text: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972