Kreatívno-kultúrne centrum Arta Piešťany chystá na sobotu 25. júla veľké upratovanie, kým odštartuje ďalší program. Prvým podujatím leta v Arte bude MIŠ MAŠ, bazár zameraný na predaj či výmenu nepoužívaných vecí. Ten sa uskutoční o týždeň neskôr, sobotu 1. augusta.

„Na sobotu 25. júla si nič neplánuj a príď na brigádu do Arty. Upraceme dvor, natrieme bránu, ostriháme prerastenú zeleň, vyčistíme vnútorné priestory a za odmenu si spravíme navečer menšie posedenie a premietneme film :),“zvolávajú aktivisti z občianskeho združenia všetkých svojich podporovateľov. „Prines si:- staršie oblečenie, – dobrú obuv, – v prípade zlého počasia aj niečo nepremokavé,- rukavice. Stretávame sa 25. júla (sobota) o 8.30h vo dvore Arty (Kollárova 2).“

Už o týždeň neskôr, v sobotu 1. augusta štartuje leto v Arte eventami na dvore. „Prvým z nich bude MIŠ MAŠ, zameraný na upcykláciu oblečenia a vecí, ktoré už nenosíte alebo nepoužívate. V prvú augustovú sobotu si budete môcť nakúpiť, posedieť so známymi na dvore a započúvať sa pri letnom drinku do hudobného setu,“ pozývajú organizátori.

Arta je bývalý názov Považskej továrne na čokoládu a cukrovinky, ktorá fungovala v Piešťanoch v medzivojnovom období. Po znárodnení prešla pod národný podnik Figaro. Neskôr bola sídlom Tesly a Strednej odbornej školy technickej. Od roku 2011 boli priestory na Kollárovej ulici prázdne.

Pod hlavičkou Občianskeho združenia Iniciatíva Arta sa jeho členovia začali snažiť približne pred rokom v industriálnej budove vytvoriť kultúrno-kreatívne centrum. Koncom júna ich snahu oficiálne odobril aj vlastník budovy, Trnavský samosprávny kraj. Po dočasnom užívaní krajské zastupiteľstvo schválilo prenájom priestorov pre občianske združenie.

-red- Zdroj a foto: FB Arta Piešťany, D. Dvorský

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972