Amfiteátrer v Krakovanoch bude v termíne 23. až 25. júna dejiskom XI. Župného festivalu kultúry a zároveň 51. ročník folklórnych slávností Krakovany 2017. Program slávností odštartuje v piatok koncertom Dychového orchestra Brass Band AUW zo Švajčiarska a v sobotu si budú môcť návštevníci užiť vystúpenia folklórnych zoskupení z Trnavského kraja „Prechádzky po kraji“. Na pláne sú i mnohé sprievodné podujatia.

Vystúpia folklórny súbor Megyer z Veľkého Medera, z Hlohovca zaspieva Ján Bielik, Mužská spevácka skupina Važinár a ľudová hudba Muzička zo Šoporne, dedinská folklórna skupina Špačinčanka zo Špačineic, ďalej sa predstaví folklórny súbor Žito z Piešťan, mužský spevácky zbor Kúcané spolu z tanečníkmi z Kútov, domáci folklórny súbor Lusk a ľudová hudba Borovienka, tiež príde folklórny súbor Skaličan zo Skalice a záver bude patriť folklórnemu súboru Rozsutec zo Žiliny, ktorý sa predstaví s programom ,,Ľúbezná krása“. Po programe bude pokračovať ešte tanečná zábava ,,Veselo pri muzike“, s ľudovou hudbou Borovienka.

Na nedeľnom programe „Tancuj, tancuj vykrúcaj“, bude tradične javisko patriť najprv detským folklórnym súborom Zvončeku z Vrbového, Krakovančeku z Krakovian, Čerešenke zo Smoleníc a súboru Dolina z Bratislavy. Po najmenších reprezentantoch ľudovej kultúry sa predstaví domáca folklórna skupina Krakovčanka, folklórny súbor Furmani z Nitry a na záver zatancuje folklórny súbor Liptov z Ružomberku. Po skončení bude nasledovať ,,Koncert na rozlúčku“ v podaní Brass Band AUW Švajčiarsko.

Počas celého festivalu sú pre návštevníkov pripravené sprievodné podujatia, medzi ktorými nebude chýbať „Kuchyňa starých mám“, kde môžete ochutnať miestne špeciality. Takisto môžete navštíviť múzeum Za Krakovskú bránu, kde bude výstava „Paličkovaná čipka ako súčasť odevov z rôznych regiónov Slovenska“. Pre najmenších sú pripravené tvorivé dielne !Malí majstri“ a počas nedeľného programu sa dozvieme mená víťazov z výtvarnej súťaže „Ľudové kroje, tradície, remeslá a zvyky“. Nad podujatím prevzal aj v tomto roku záštitu, predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš a ďalšími organizátormi sú Obec Krakovany a Trnavské osvetové stredisko. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

-Trnavské osvetové stredisko – Veronika Behúlová –

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972