Festival Cinematik odštartuje svoj jubilejný 10. ročník už zajtra a prinesie až 162 zaujímavých titulov. Do programu sú zaradené aj filmy vhodné pre každého nadšenca dokumentárnej a umeleckej fotografie. V sekcii Meeting Point Europe uvedieme na veľkom plátne snímku Soľ zeme o významnom brazílskom fotografovi Sebastiãovi Salgadovi, ktorý cestuje naprieč kontinentmi a zachytáva nielen dejinné udalosti, ale aj stále sa meniacu tvár planéty. Projekcia v Dome umenia bude vizuálnym zážitokom.

The Salt of the Earth-Wim Wenders (slavnostne otvorenie)

Tento rok Cinematik uvedie premiéru slovenského dokumentu Očami fotografky. Prostredníctvom rozprávania významnej slovenskej fotografky Zuzany Mináčovej a za využitia hraných sekvencií sa dozvieme mnohé o jej profesionálnom i osobnom živote – o tom, akou náhodou sa dostala k fotografii a filmu, no taktiež o tom, aké to bolo chodiť s pripnutou žltou hviezdou.

Slovenskú fotografiu zachytáva aj dokumentárny film v sekcii Cinematik.doc – vlna vs. breh Martina Štrbu. Príbeh slovenskej novej vlny je podobne živelný, ako boli ich fotografie.

-lt/www.cinematik.sk-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972