Music festival Piešťany pozýva na dnes večer do priestorov Domu umenia priaznivcov baletu. Pripravená je projekcia záznamu z predstavenia Baletu Veľkého divadla ( Boľšoj teátr) v Moskve.

Uvidíte Carmen s hudbou Georgés Bizeta a Rodiona Ščedrina. Choreografiu naštudoval Alberto Alonso. Impulzívna Carmen zvedie Dona Josého a presvedčí ho, aby ju prepustil z väzenia. Akonáhle je vonku, myslí si, že je konečne slobodná, než si uvedomí, že je v skutočnosti väzňom milostného trojuholníka. Chce byť s presláveným toreadorom Escamillom, ale nechce opustiť ani Dona Josého.

Tešiť sa môžete tiež na Petrušku s hudbou Igora Stravinského a choreografiou Edwarda Cluga. Na karnevale v Petrohrade hrajú tri bábky rovnakú úlohu stále dokola. Medzi nimi aj nešťastná milenka Petruška. Vedomá si tejto bezvýchodiskovej situácie, napadne Petruška zvyšné bábky a z divadla ujde…

Vášnivé predstavenie klasických baletov v novej produkcii, ktorá vystihuje dušu ruského baletu, si môžete vychutnať v pondelok 10. júna od 19:30 h.

Viac info na www.domumenia-piestany.sk.
PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972