Kontrafakt chystá autokoncert

Kontrafakt chystá autokoncert

20. mája 2020 Off Od PNKYSK

Kontrafakt len nedávno vydal nový album Real Newz a Rytmus, Ego a Anys sa už tešili na to, ako skladby z neho zahrajú naživo pred fanúšikmi. Plány im skomplikovala pandémia koronavírusu. Preto pripravili unikátny projekt – zahrajú na autokoncerte.

„Bude to prierez našej tvorby od starých vecí až po najnovšie. Samozrejme budeme hrať najviac z našich „autičkárskych“ skladieb, aby sme podčiarkli atmosféru tohto koncertu,“ vraví Patrik Rytmus Vrbovský.

„Autokoncertu budú určite predchádzať nejaké skúšky, predsa len sa teraz nekoncertuje kvôli kríze, o to väčšiu chuť a energiu budete v tejto show cítiť,“ sľubuje Michal „Ego“ Straka.

Kontrafakt vystúpi 5. júna v Orechovej Potôni, pričom vstup do areálu Slovakia Ringu bude možný iba v uzatvorenom motorovom vozidle. Motorky, štvorkolky, skútre či iné plne nekryté motorové vozidlá budú mať vstup zakázaný. S nápadom na takýto koncert prišla agentúra Evency.

„Keď nás všetkých korona kríza zasiahla, premýšľali sme, ako priniesť aspoň kúsok z našich koncertov medzi ľudí. Najskôr sme fanúšikom ponúkli online koncert, neskôr nám napadol autokoncert. S potešením sme zistili, že v zahraničí tento koncept už výborne funguje a to nás len utvrdilo v myšlienke, že toto musíme priniesť aj sem k nám na Slovensko. Pri výbere to bolo jednoduché, potrebovali sme sa zamerať na hudbu „autičkárov“, v čom je u nás Kontrafakt najsilnejší, a ktorej naša agentúra zhodou okolností robí manažment,“ vysvetľuje Marko Šebesta z agentúry Evency.

Kapacita areálu bude obmedzená na 800 áut. Lístky sa však predávajú na jedno auto a tak si v cene vstupenky môžu vychutnať koncert až piati ľudia.

Zdroj: Tlačová správa Propaganda House