Zuckmann Villa prezentovala krásy Piešťan slovenským novinárom a zviditeľnila lokálny cestovný ruch

Zuckmann Villa prezentovala krásy Piešťan slovenským novinárom a zviditeľnila lokálny cestovný ruch

24. septembra 2017 Off Od PNky.sk

Zuckmann Villa prezentovala Piešťany a ich zaujímavosti na minulotýždňovej prezentácii asociácie Historické Hotely Slovenska slovenským novinárom a tour operátorom. Historický hotel tak okrem zviditeľnenia svojej činnosti, prispel k zviditeľneniu miestneho turizmu prostredníctvom slovenských médií.

Slováci viac dovolenkujú doma, mnohí aj v Piešťanoch

Globálna geopolitická situácia stále viac zapríčiňuje rast slovenského turizmu. Za posledné tri roky lámal turizmus na Slovensku všetky rekordy. Našu krajinu v poslednej sezóne navštívilo viac ako 5 miliónov turistov. Darilo sa nám lákať dovolenkárov z okolitých krajín, ale aj vzdialenejšie národy. Región strednej Európy predstavoval a stále predstavuje v období utečeneckej krízy a narastajúcich teroristických útokov v obľúbených dovolenkových destináciách bezpečnú a tichú lokalitu, kde turistom hrozí iba minimálne riziko. Jednou z takýchto lokalít sú aj Piešťany a práve to odznelo aj na prezentácii, ktorú zorganizovala asociácia Historické Hotely Slovenska. Zuckmann Villa je jej členom spolu s ďalšími štrnástimi historickými hotelmi z celého Slovenska.
Prezentácia sa konala v polovici septembra v Castel Pension a Restaurant v Mierove len 18 km od Bratislavy. Cieľom  bolo ukázať Slovákom nielen zaujímavé možnosti ubytovania, ale aj zaujímavé turistické aktivity a oblasti na Slovensku, špecificky s ohľadom na prichádzajúcu jeseň a zimu.


HHS združuje 15 hotelov, ktoré spoločne pod jednou hlavičkou robia aj marketing. „Vďaka spoločnému postupu vieme ako sieť ponúknuť zákazníkom viac možností, napríklad darčekové poukážky, ktoré môžu využiť v ktoromkoľvek z hotelov v rámci asociácie,“ prezrádza prezident Historických Hotelov Slovenska PhDr.Ján Svoboda, PhD. Darčekové poukážky majú podľa prezidenta asociácie veľkú obľubu hlavne počas blížiacich sa vianočných sviatkov.

Skvelé jedlo, víno, historické slávnosti, ocenenia a zaujímavé kuriozity

Členské hotely HHS sa môžu pýšiť mnohými prvenstvami. Väčšina z nich sa pravidelne objavuje v rebríčkoch výborne hodnotených reštaurácií, napr. TOP TREND Reštaurácie. Jedným z lákadiel je teda vysoká gastronómia a umenie skvelých a skúsených šéfkuchárov. O spokojnosti zákazníkov zasa hovoria domáce, európske aj svetové ocenenia.
Hlavným bodom prezentácie bola aj blížiaca sa jesenná a zimná sezóna. Zuckmann Villa novinárov zaujala svojou unikátnou polohou v centre Piešťan na okraji pešej zóny v blízkosti kúpeľov, ale aj ponukou podujatí, na ktorých sa organizačne spolupodieľa. Napríklad už nadchádzajúcu sobotu si v Zuckmann Ville budete môcť užiť zaujímavé Tekvicové slávnosti. 

Organizátori pre účastníkov prezentácie zorganizovali aj malú tombolu, v ktorej jeden z novinárov vyhral aj pobyt v Zuckmann Ville, takže bude môcť piešťanskú atmosféru vyskúšať na vlastnej koži. Ďalších potešila aj malá pozornosť v podobe Piešťanských kúpeľných oblátok.

Viac o Asociácii HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA

Asociácia HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA je unikátne združenie hotelov sídliacich v historických budovách, zámkoch a kaštieľoch Slovenska. HISTORICKÉ HOTELY SLOVENSKA predstavujú zoskupenie tých najexkluzívnejších ubytovacích zariadení v krajine. Stelesňuje históriu architektúry, tradície a kultúru slovenského národa. Cieľom hotelierov je okrem zachovania týchto hodnôt predovšetkým poskytnutie kvalitných služieb a sprostredkovanie zážitku z každého momentu stráveného v niektorom z luxusných historických ubytovaní s vysokou gastronómiou. Asociácia má 15 členov zo všetkých regiónov Slovenska.

TS/red Foto: -th-