Koktail

Zóna bez peňazí – z výmeny čisté obdarovávanie

By 13. apríla 201314 apríla, 2013No Comments

Prvú aprílovú sobotu sa pred klubom Žiwell v Piešťanoch uskutočnila prvá Zóna bez peňazí. Že neviete čo si pod týmto pojmom predstaviť? Jednoducho stačilo priniesť niečo čo nepotrebujete, či nepoužívate a jednoducho to vymeniť za niečo čo by sa vám zišlo a priniesol to niekto iný.

[singlepic id=41918 w=320 h=240 float=left]Príležitosť využilo približne  50 ľudí. Podľa organizátorov sa prvá piešťanská Zóna bez peňazí niesla v pokojnom a veselom duchu. „Bolo tu veľa úsmevov a radosti, žiadne negatívne ohlasy. Pri prvých výmenách sme hľadali, čo si môžeme darovať vzájomne, ale rýchlo sa to „zvrhlo“ na čisté obdarovávanie.  Treba podotknúť, že sa nejednalo o „zbytočnosti“, ale aj o veci s reálnou euro hodnotou ako vysávač, holiaci strojček, takmer nové oblečenie. Táto skúsenosť v nás zanechala dobrý pocit a zámer opakovať zónu pravidelne,“ povedal Ľubomír Harmanovský z OZ Sieť dobra. Ak ste nestihli prísť, akcia sa bude určite opakovať a objavil sa aj nápad na „freeshop“, ktorého základ by sa dal vybudovať z vecí, ktoré zostali z toho čo účastníci priniesli.

Súčasťou Zóny bez peňazí boli tiež prezentácie o aktivitách piešťanských občianskych združení, o dobrovoľníctve, či o budúcnosti ekonomiky.

[nggallery id=2238]

Autor: db Foto: Aurel Rusnák, Tomáš Hudcovič

REKLAMA

noname

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972