Koktail

Zmenia Karlove Vary na Piešťany?

By 8. mája 20139 mája, 2013No Comments

Píšem trochu s oneskorením, ale predsa. Ruský spisovateľ, dramatik a scenárista Jurij Poľakov s manželkou bol síce v Piešťanoch len nakrátko, ale stačili si užiť atmosféru kúpeľného mestečka.

[singlepic id=42623 w=520 h=340 float=center]

 

Na Slovensku nebol prvý raz, zvyčajne sa však pre pracovné povinnosti jeho návšteva obmedzí len na Bratislavu, tentoraz sa však dali prehovoriť riaditeľom Ruského centra pre vedu a kultúru Alexandrom Bušujevom a na jeho pozvanie prišli vyskúšať Chuť Piešťan v Thermia Palace.

Okrem toho, že Jurijovi Poľakovi vyšlo viac ako 7 miliónov výtlačkov kníh, preložených do niekoľkých jazykov, je jedným z poradcov Vladimíra Putina pre kultúru a šéfredaktorom Literárnych novín (Literaturnaja gazeta), ktorá má redakciu aj v Prahe. Na Slovensku mu vyšli dva romány v preklade Jána Štrassera Kozľa v mlieku a Kráľ dubákov. Jeho stretnutie s čitateľmi, spisovateľmi, prekladateľmi a rusofilmi v Bratislave bolo spojené aj s pracovnými stretnutiami. Na jednom z nich sa hovorilo o preklade scenára a uvedenií jeho hry Gypsový trubkár, ktorej premiéry boli v Budapešti i Sofii, aj na scéne SND v Bratislave.

Čo na záver? Obľúbeným miestom Jurijiho Poľakova a jeho manželky sú Karlove Vary, odkiaľ nám prišla správička, že sa mali ako vždy výborne, ale taký bahenný zábal ako v Piešťanoch, tam nemajú. A tak azda ďalšia návšteva v Bratislave bude spojená aj s dlhším pobytom v Piešťanoch.

Text: Jana Obertová Foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972