Štyri dokonalé dni, 1200 kilometrov, 30 cestovateľských prednášok, 10 koncertov a nekonečno hudobných „džemovačiek“. Okrem toho výlety, kúpanie a samozrejme jazda špeciálnym vlakom. Tak prezentujú organizátori ŽiWell Express, s podtitulom „Festival, kvůli kterému ani Zibura nepůjde pěšky“.

Uskutoční sa počas prázdnin od 11. do 14. júla. Štart je v Prahe na stanici Smíchov. „Naša predstava dokonalého víkendu je prísť po starej trati na lúku s príjemnými ľuďmi, dať si pivo, vypočuť si rozprávanie o ich cestách a pri gitare zaspávať pod hviezdami. Každý deň nás čaká 7 hodín jazdy vlakom, koncerty, hudobné „džemy“, rozprávanie a kúpanie. Prejdeme Sázavu, Žďárské vrchy, Jeseníky a prídeme až do Piešťan,“ približujú plán podujatia organizátori.

Podujatie je vymyslené pre ľudí, ktorí majú radi cestovanie a diaľavy. Hudba a pivo sú tiež dôležité. Zlatistý mok bude dodávať Piešťanský pivovar ŽiWell, čo je zrejmé už podľa názvu. „Bez skvelých cestovateľských prednášok by to však nebolo ono. Patrónom podujatia je Láďa Zibura a cestovateľov od kosti na festivale stretnete tiež dosť,“ hovoria organizátori, medzi ktorými je aj Piešťanec Matúš Horváth.

Do Piešťan dorazí ŽiWell Express v sobotu 13. júla podvečer. V rámci programu je naplánovaný koncert kapely Zrní o 20:00 h. Kapacita akcie je približne 300 ľudí, ktorí strávia noc v kúpeľnom meste a v nedeľu sa vydajú späť do Prahy.

Trasu a kompletný program festivalu nájdete na webe ziwellexpress.cz.
-inf-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972