Prvé piešťanské zabíjačkové hody, ktoré sa konali minulú sobotu pri Kruhovke sa stretli s veľkým úspechom. Výťažok z podujatia organizátori venovali na charitatívne účely. Keďže zásoby sa ozaj rýchlo minuli, organizátori sa rozhodli, že zabíjačku zopakujú – možno už pred Vianocami.

IMG_8218Práce sa začali už od rána a návštevníci si tak mohli pozrieť prípravu typických zabíjačkových produktov ako ovarové kolená, oškvarky, zabíjačková kaša, kapustnica, guláš…O desiatej im zaspievali aj krojované speváčky zo súboru Povoja. Záujem o zabíjačkové špeciality bol veľký a ako nám povedali kuchári, ktorí ich pripravovali, 50 litrov kapustnice a ďalších 50 litrov gulášu bolo za necelé dve hodiny fuč. Počas obeda sa nezastavili a na dračku išli aj pečené črevká či klobásy.

 

„Na charitatívne účely sa podarilo získať celkovo čiastku EUR 176,40 z čoho EUR 150 venovali priamo organizátori akcie páni Haring a Varga, ktorým patrí naše poďakovanie,“ uviedol Miloš Sebedinský, prezident Lions klubu Piešťany, ktorý pri akcii spolupracoval. Výťažok venujú občianskemu združeniu Tandem sport club for disabled z Veľkého Bielu ako príspevok na zakúpenie športového lyžiarskeho výstroja pre zrakovo postihnutých športovcov.

 

Piešťanská zabíjačka 24.10.15 013„Je pravdepodobné, že akciu vo vylepšenej forme a s väčšími zásobami sa podarí zopakovať niekedy pred Vianocami a možno aj na jar pred Veľkonočnými sviatkami,“ doplnil. M. Sebedinský.

-red-,foto: J. Rais, A. Drahovská, M. Sebedinský

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972