Connect with us

Koktail

Zábavky na Váhu: Po korčuľovaní, plavba na ľadových kryhách

Published

on

Rieka Váh ponúka neustále možnosti na zábavu. Môžete v nej plávať, voziť sa po jej hladine na člne, chytať ryby na jej brehu, alebo tak ako túto zimu využiť zamrznutú rieku na korčuľovanie, či bežkovanie. V čase, keď ľad pomaly ustupuje, ponúka Váh ďalšiu atrakciu. Je ňou plavba na ľadových kryhách. Fotografie trojice mužov v neoprénoch so šašovskými klobúkmi na hlavách sa objavili na sociálnych sieťach už pred pár dňami. Dnes tesne pred poludním sa ľuďom na Kolonádovom moste naskytol takýto pohľad:

Muži v neoprénoch si plavbu na ľadových kryhách neužívali po prvý raz. Sú to piešťanskí potápači, ktorí podľa vyjadrenia jedného z nich, sa plavbe na kryhách oddávajú už poriadne dlho. „Voda je náš život a živel. Je to čistá zábava. Štyridsať rokov sa vozíme, na kryhách. Písať ako je to strašne nebezpečné je nezmysel. Samozrejme, že vždy sa niečo môže stať, ale čo sa týka tohto, zodpovedne prehlasujem, že je to nebezpečné asi tak, ako napríklad bicykel.“

Advertisement
Hello GPT

Napriek tomu, že z pohľadu ľudí, ktorí vedia čo robia, ide o pomerne bezpečnú aktivitu, zabávať sa takto bez výbavy ako mali potápači, teda suchý neoprénový oblek, by nebolo minimálne najpríjemnejšie. Voda má len pár stupňov a kúpať sa v zimnom oblečení tiež nie je nič moc, takže masám sa tento druh zábavy neodporúča.

Potápači pri svojej zábavke dnes pomohli aj hasičom. Tí mali vyzdvihnúť uhynutú labuť, a tak im ju podali, aby nemuseli ísť na ľad.

Advertisement
Hello GPT

-th- Video: M. Petráš

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články