V diecéznom kole Biblickej olympiády 2016 pre žiakov základných a stredných škôl, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 12. a 13. apríla v budove Arcibiskupského úradu v Trnave, zabodovali aj Piešťanci. Gymnazisti získali prvenstvo medzi stredoškolákmi a žiaci CZŠ sv. Márie Goretii boli medzi základnými školami druhí.  

Ako informovala Barbara Šranková na stránke Arcibiskupského úradu v Trnave, úvod každého biblického súťaženia otvorili svätou omšou, ktorú celebroval arcibiskup Ján Orosch a prítomní kňazi. „V homíliách trnavský arcibiskup zdôraznil skutočnosť, ako štúdium Svätého písma mení človeka z vnútra, posilňuje jeho vieru a napomáhu ku svedectvu v tomto svete. Olympiáda ďalej pokračovala vedomostnou súťažou v šiestich kolách. Po jej ukončení arcibiskup Orosch odovzdal súťažiacim diplomy a odmeny,“ uvádza.

V kategórii základných škôl si prvenstvo odniesli žiaci z Cirkevnej základnej školy sv. Jozefa v Hlohovci s počtom bodov 97. Na druhom mieste skončili žiaci z Cirkevnej základnej školy sv. Márie Goretti v Piešťanoch s počtom bodov 89 a tretie miesto patrí žiakom zo Základnej školy J. C. Hronského v Šali s počtom bodov 87. Celkovo sa olympiády v I. kategórii zúčastnilo 10 družstiev.

V kategórii stredných škôl si prvé miesto vybojovali žiaci z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch s počtom bodov 82, na druhom mieste sa umiestnilo Gymnázium Angely Merici v Trnave s počtom bodov 77 a  na treťom mieste sa umiestnilo Gymnázium sv. Jozefa z Nového Mesta nad Váhom s počtom bodov 69. V kategórii stredných škôl súťažilo 7 družstiev.

Zdroj: www.abu.sk, foto: Barbara Šranková FMA

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972