Koktail

Winterovci išli po stopách svoji predkov

By 20. mája 201113 júla, 2011No Comments

Potomkovia slávneho rodu navštívili 20. mája, počas druhého dňa svojho pobytu v Piešťanoch všetky významné pamätihodnosti, ktoré tu zanechali ich predkovia. Pozreli si mestský úrad, Balneologické múzeum, Kursalon a v slávnostnom sprievode prešli centrom mesta na Kúpeľný ostrov, kde ich čakala prehliadka hotela Thermia Palace.

[singlepic id=13790 w=320 h=240 float=left]Radnica vtedajšej obce Piešťany bola postavená aj vďaka Ľudovítovi Winterovi, ktorý tam ako vplyvný občan prednášal svoje vízie obecnému zastupiteľstvu. Jeho potomkovia sa zaujímali najmä o miesta, kde sa tieto udalosti odohrávali. Primátor Remo Cicutto im odpovedal na otázky týkajúce sa histórie mesta počas uplynulého storočia a potom ich odprevadil do Balneologického múzea.

Hostí zaujala zbierka exponátov, ktorú zložil ich predok Imrich. Aj po vyčerpávajúcom výklade riaditeľa múzea Vladimíra Krupu mali množstvo otázok. Upútali ich najstaršie stopy osídlenia v regióne, ale aj časť expozície, ktorá sa týkala ich rodiny.

[singlepic id=13802 w=320 h=240 float=right]Nasledoval obed v Kursalone spojený s oslavou desiatych narodenín praprapravnučky Alexandra Wintera Ariany. Po krátkom oddychu už bol pre nich pripravený program pred hotelom Sandor Pavillon. Folklórny súbor Máj odštartoval slávnostný sprievod, na čele ktorého sa v zelenom Packarde viezli najstarší účastníci rodinného stretnutia – Andraj Schulz s manželkou. Sprievod sa dvakrát zastavil na pešej zóne, kde bol pripravený ďalší folklórny a divadelný program. Na druhej strane Kolonádového mosta už na hostí čakal vláčik. Z neho si pozreli Kúpeľný ostrov zaplnený remeselníkmi z celej Európy a potom navštívili hotel Thermia Palace.

Očarili ich honosné priestory postavené v secesnom štýle aj obraz od Alfonza Muchu – dar Winterovcom z vďaky za uzdravenie jeho dcéry. Na pamiatku historickej návštevy zasadili v parku za hotelom čínsku čerešňu. Pozrite sa ako to prebiehalo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZLabxd8ntB8[/youtube]

[nggallery id=742]

text: db foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972