Spevák skupiny Slobodná Európa Whisky alias Miloslav Láber príde už dnes, v utorok 13. júna porozprávať o svojich cestovateľských zážitkoch z Indie. V druhej najľudnatejšej krajine sveta strávil viac ako dva roky a počas štrnástich ciest navštívil napríklad magické Varanásí, sikhsky Amritsar, budhistickú Dharamsala, zažil každodennú špinu a zhon obrovských veľkomiest, ale aj krása Himalájí, či pláží odľahlých Andamanských ostrovov. Podujatie s názvom Whiskyho cestovateľské kino v Piešťanskom pivovare ŽiWELL: India začne o 20.00 hodine a priestor samozrejme dostanú aj otázky divákov.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50 000 kilometrov.

Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát..), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Srí Lanku, Bolíviu, Kosovo, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana ponúknu profesionálnu úroveň fotografií.

Whiskyho cestovateľské kino sa koná v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.

-inf/Zdroj: Komunitné centrum ŽiWell/Foto: Whiskyho cestovateľské kino, archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972