Whiskyho cestovateľské kino zavíta už v stredu 15. novembra o 19.00 hod. do Piešťanského pivovaru známy hudobník, tentoraz bližšie predstaví Kolumbiu. Spevák kapely Slobodná Európa, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje zážitky a fotografie z výprav. Na cestách navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50 000 kilometrov.

Kolumbia to sú napríklad biele vrcholy andských päťtisícoviek, ale aj hlboké vlhké džungle, krásna koloniálna architektúra, územia ovládané poslednou aktívnou gerilou na hranici s Venezuelou, horúce karibské pobrežie, najvyššie palmy na svete a kolibríky v nádhernom Valle de Cocora, druhý najvačší juhoamerický karneval v Barranquille, sopky národného parku Los Nevados, divoké slumy v Medelline, meste Pabla Escobara, svetoznáme kávové plantáže v Zona cafetera, pozostatky indiánskej kultúry v odľahlých rezerváciach, či desaťmiliónová pulzujúca Bogota. O týchto zaujímavých lokalitách a mnohom Ďalšom bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

Whisky navštívil napríklad Indiu, v Nepále, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 kilometrov, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m., ale prechodil aj Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.

-inf/Zdroj: Whiskyho cestovateľské kino, Piešťanský pivovar ŽiWell-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972