Tretí decembrový víkend priamo v centre Piešťan otvoria farmársko-remeselnícke trhy svoje stánky po tretí, posledný krát v tomto roku. Tovar budete môcť zakúpiť od soboty 10.00 do nedele 18.00 hodiny od celkovo 23 remeselníkov. V článku nájdete práve tých, ktorí sa rýnku zúčastnia po prvý krát. Veríme, že vás ich výrobky zaujmú a že oceníte aj podporíte ich tvorbu. Neváhajte pozvať na trhy aj svojich priateľov, rodinu i známych a možno práve vďaka tomu nájdete pod stromčekom niečo zaujímavé z ponuky. Ďalšie tipy na darčeky, ktoré si budete môcť zakúpiť na Vianočnom Pieščanskom rýnku nájdete v tomto albume.

Ak ešte stále nemáte teplú prikrývku hlavy, Zuzana Hronská pod značkou Z&K vyrába ručne pletené vlnené čiapky, bavlnené vankúše a ďalšie odevné a bytové doplnky. Ivana Včelíková sa venuje výrobe cínových šperkov obohatených o rôzne polodrahokamy pod značkou TOTO. Na rýnku ich stretnete tretiu decembrovú sobotu 16. decembra.

Marek z Krpelian vidí vo vetvách, kôre či kusoch beztvarého dreva vždy niečo jedinečné, krásne a užitočné. Medzi jeho výrobkami nájdete dekoratívne misky a taniere, drevené lyžice s menom či lopáre ale aj drevené umývadlá. Inšpiráciou je mu sama príroda, aj pre to pri svojich výrobkoch často zachováva prirodzené tvary, defekty a kazy, ktoré robia z každého kusu neopakovateľný, nenapodobiteľný originál.

Ľubica Drengubiaková na Vianočný Pieščanský Rýnek pripravuje čerstvú kolekciu módnych doplnkov značky Drôtiková. Svadobné opasky, náušničky pre nevestu, krojové party, drevené obrúčky, folklórne chokere, doplnky pre svadobčanov, autorské náramky z tepaného drôtu, drôtené vianočné ozdoby. 

Veronika Lihocka ručne vyrába šperky kombinované s minerálmi a polodrahokamami alebo fimo hmotou, vypletané macramé technikou. Na rýnku ju nájdete počas celého víkendu.

Nora Martinková sa pod značkou Norbelinka Homemade venuje výrobe domácich prírodných mydielok len a výlučne z kvalitných surovín a esencií bez použitia syntetických aktívnych zložiek, konzervantov a palmového oleja. Mydielka sú predovšetkým s liečivými účinkami v snahe pomôcť ľuďom so zdravotnými problémami, prípadne kožným diskomfortom. Okrem nich v jej stánku nájdete aj darčekové obálky vhodné k podarovaniu peňazí, šekov, poukážok, lístkov, vstupeniek a podobne. Ponúkne aj soli do kúpeľa, balzamy na pery a harmonizačné parfumy zložené s esenciálnych olejov. 

Kateřina Petresová vyrába originálnu ručne točenú úžitkovú keramiku pod značkou Keramika Kateřina. 

Mária Miháliková vyrába originálne háčkované hračky, čiapky, šále, papučky, vianočné ozdoby a bytové doplnky. Na rýnku ju nájdete v sobotu 16. decembra.

Na mieru miešané telové a pleťové oleje, prírodné mastičky, tinktúry, mydielka prinesie na rýnek Eva Babiaková pod značkou MydLOVE.

Lenka Matušik Belanová donesie čosi z jej folkovej handmade tvorby, medzi ktoré patria rôzne doplnky, čelenky a hračky pod značkou Belanky.

Michaela Šišková vydá sa na ďalekú cestu z Čiech, aby rýnek ozvláštnila svojimi čarovnými výtvormi.

“Vydávám se na poutě vzdálené, kde potkávám duše různě barevné. Na tento svět přijít si žádají, kouzelnou mocí pomáhají. Amulety čarovné z kamenů, fosilií a kostí, jež spřízněnou duši hledají. Do tranzu s tóny chřestidla, kostěnná strašidla, jež se stíny si hrají. Runové magii učí váčky kožené, tajemství v nich vložené. Předměty šamanské mají sílu svou, do dveří otevřených zvou,” píše o svojom putovaní so značkou Manitai.

Peter a Amálka Kubovichovci, spolu tvoria pod značkou AMALIA ateliér. Šijú kožené a plátené tašky, peňaženky a iné drobnosti. Peter šije na divoko kožu a Amálke učarovala alchýmia spojenia kovu a kameňa v tvorbe šperkov. Život v lone prírody im dáva podnet využívať prírodnú tématiku aj v tvorbe. Ich zámerom pri šití tašiek je okrem estetickej stránky, hojnosti farieb a motívov, ponúknuť trvácnosť, kvalitu a ohľaduplnosť voči prírode. 

Ak chcete vidieť viac, sledujte stránku Pieščanského rýnku:
https://www.facebook.com/piescanskyrynek/
Udalosť na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/953142334838007/
Ako to vyzeralo na trhoch minulý víkend uvidíte tu:
Vianočný Pieščanský Rýnek 

-inf/Zdroj a foto: Vianočný Pieščanský Rýnek-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972