Výťažok z bohatej tomboly Športového plesu pomohol Dominike

Výťažok z bohatej tomboly Športového plesu pomohol Dominike

12. februára 2018 Off Od PNky.sk

Priestory Hotela Piešťany ožili počas predchádzajúceho víkendu Športovým plesom. Rodinná atmosféra sa snúbila s cieľom prepojiť ľudí, ktorí sa v meste starajú o kluby a fanúšikov. V programe vystúpila freestylová skupina Hands Up Crew, ktorá je členom populárnej zábavnej organizácie známej pod menom MUFUZA.

„Takýto dobrý ples som ešte nezažil“, prezradil Libor, jeden z deväťdesiatich účastníkov plesu. O zábavu sa starali DJ HSNC a trojčlenná ľudová skupina z Nových Zámkov Dobrá muzika. Súčasťou plesu bola aj bohatá tombola, do ktorej prispeli miestne športové kluby, viaceré piešťanské i svetové firmy, ale aj známi piešťanskí športovci.

Ľudia tak mohli vyhrať tenisovú raketu Lukáša Lacka, tričko Magdalény Rybárikovej, plavecké okuliare a čiapku Martiny Moravcovej, oblečenie od Zuzany Vrábelovej či dúhové ponožky majstra sveta zo série Jozefa Metelku od jeho dodávateľa OneSock. Jeden z účastníkov sa ráno odviezol domov na bicykli od piešťanskej firmy Domoss. Prvé miesto, teda zájazd do Berlína na medzištátny zápas Nemecko – Brazília od cestovnej kancelárie Futbaltour vyhral majiteľ reštaurácie, v ktorej sa ples uskutočnil.

„Na najlepších hráčov sveta vrátane Neymara sa už tešíme“, dodal. Výťažok z tomboly kluby venovali dvojročnej Dominike, ktorá sa narodila so vzácnym genetickým syndrómom Cornelia de Lange.

„Momentálne zbierame peniaze na počítač, vďaka ktorému bude môcť komunikovať s okolitým svetom“, prezradil otec dievčaťa. Cena prístroja je 17 600 eur. Pomôcť rodine môžete aj prostredníctvom 2% daní z príjmov. Všetky podstatné informácie nájdete tu. Organizátori plánujú po pozitívnych ohlasoch ďalší ročník plesu aj v nasledujúcom roku.

MB/ TK PFK