Turisti z Dolného Lopašova zorganizovali v sobotu 30. januára už 9. ročník zimného výstupu na Klenovú. Zúčastnilo sa ho viac ako 250 turistov, 5 bábätiek, pomerne veľa mládežníkov, 3 cyklisti a niekoľko psov. Výstupu sa zúčastnilo aj 10 členov Klubu turistiky TJ Bezovec Piešťany. Výstup je hviezdicový, veľa ľudí poprichádzalo aj z Brezovej a i keď väčšina účastníkov boli podľa výstroja skalní turisti s veľmi dobrým zimným oblečením, prišlo veľa ľudí v úplne obyčajných kabátoch a topánkach.

„Počasie bolo absolútne nezimné – teplo, hustá hmla, cestou hore mix blata a ľadu, cestou dolu to povolilo, preto som radšej išiel po cestách. Nádhernú zimnú idylu z minulého roka sme len spomínali. Došiel som medzi prvými, poriadne som sa spotil (aj keď som pri výstupe zhodil jednu vrstvu) a hore som sa hneď sušil. Potom sme išli pozrieť netopiere v jaskyni. Tohto roku boli ďalej od vchodu, a preto sa mi ich nepodarilo dobre odfotiť. Pri návrate sme sa opäť zastavili pri posede. Už tu bolo veľa turistov, prišlo veľa kamarátov,“ napísal nám o výstupe Vladimír Chrapčiak z Klubu turistiky TJ Bezovec Piešťany.

„Lopašovania okrem papierového diplomu dávali už tradične aj drevený odznak. Samozrejme sa robila koštovka domácich produktov – ovocie v tekutej forme, ja som ponúkal sušené ovocie. Došli aj 4 gitaristi a harmonikár. Nálada pri ohníku bola fantastická, opekalo sa a vyspevovalo. Repertoár obsiahol všetko – ľudovky, staré hity Olympicu, mládežnícke hity a dokonca aj ruské pesničky. Keď to Naďa doma počula z videa, skonštatovala, že poriadne falošne, ale na Klenovej to nikomu nevadí. Hlavná vec, že je výborná nálada,“ dodal dlhoročný turista.

-Klub turistiky TJ Bezovec Piešťany-

 

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972