Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum – Výskumný ústav rastlinnej výroby v Piešťanoch pripravuje tradičnú akciu pre obyvateľov a návštevníkov mesta Piešťany – Výstavu marhúľ a broskýň z kolekcií genetických zdrojov uchovávaných v Piešťanoch.

vystava ovocia vurvĎalej budú vystavené staré a krajové odrody čerešní a višní, ktoré pracovníci Génovej banky SR v Piešťanoch pozberali na území Slovenska pri riešení medzinárodného Višegrádskeho projektu Perspektíva pestovania višní (Cerasus vulgaris (L.) Mill) v krajinách V4, zaoberajúceho sa práve višňami. Hlavným cieľom výstavy ovocia bude možnosť poskytnúť návštevníkom základné informácie o vystavovaných odrodách, ich pestovaní a zvýšiť tak záujem pestovateľov o tieto ovocné druhy.

Výstava sa koná v priestoroch Výskumného ústavu rastlinnej výroby v Piešťanoch na Bratislavskej ceste 122 a bude slávnostne otvorená dňa 16. júla o 13,00 h. Potrvá do piatku 18. júla do 12.00 h. Zároveň bude možná i prehliadka Génovej banky SR a návšteva pokusných políčok s genetickými zdrojmi rastlín viacerých druhov.

Pozývame všetkých záujemcov na túto akciu, vstup je voľný.

Text: Tlačová správa VÚRV

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972