Pozvanie do trnavskej mestskej športovej haly na podujatie „Kam na strednú“ tento rok prijalo takmer 30 stredných škôl s rôznym zameraním. Výstava sa uskutoční v utorok 28. novembra, prvých návštevníkov očakávajú organizátori od 9.00 hodiny. Pedagógovia a študenti im poskytnú informácie o odboroch, predmetoch aj o špecifikách tej strednej školy, ktorú na výstave reprezentujú. Každá stredná škola má tiež príležitosť zaujať uchádzačov v pätnásťminútovom vystúpení.

Mám šancu dostať sa na školu, ktorá sa mi páči? Bude ma štúdium baviť? Kde môžem pracovať a študovať po strednej škole, ktorú som si vybral? Odpovede na tieto otázky hľadajú momentálne žiaci končiacich ročníkov základných škôl s učiteľmi aj rodičmi. Rozhodnúť sa správne im v Trnave už tri roky pomáha výstava Kam na strednú.

„Sme radi, že tento priestor využívajú vystavovatelia kreatívne. Praktické ukážky, akými sú čašnícka šou, strihanie a líčenie zákazníčky, ale aj jazda na automobile, ktorý vyrobili samotní študenti, majú vždy úspech,“ hovorí Igor Holéczy za Národné kariérne centrum, ktoré je organizátorom výstavy.

S otázkou, ako ďalej pokračovať v štúdiu, pomáhajú žiakom na základných školách ich výchovní poradcovia. Pre nich naplánovali organizátori výstavy seminár o nových trendoch v tomto odbore. Viesť ho budú certifikovaní kariéroví poradcovia, ktorí sa v praxi zameriavajú na poradenstvo pre žiakov, študentov aj pre dospelých ľudí. Ich znalosti môžu využiť aj návštevníci výstavy. „Ak žiaci ešte nemajú jasno vo výbere školy, môžu si u nich nechať poradiť. A tí, ktorí sa už pre ďalšie štúdium rozhodli, si môžu overiť, či urobili správne,“ hovorí za organizátorov Miroslav Koleník.

Kam na strednú 10.11.2016

Výstava je prístupná do 17. hodiny a ponúka tak priestor aj pre spoločné návštevy žiakov a rodičov. Práve rodičia vedia pri dôležitom životnom rozhodnutí svoje dieťa usmerniť, pretože poznajú, na čo má nadanie a talent. Najviac stredných škôl, ktoré sa na výstave predstavia, pochádza z Trnavy a okolia. Trnavský študentský potenciál však začína byť zaujímavý aj pre školy z iných kútov Slovenska.

„Po prvých dvoch ročníkoch sme teraz získali nadregionálny charakter. Záujem o účasť na výstave tento rok prejavili aj školy z Modry, Bratislavy, Revúcej či Banskej Štiavnice,“ dodáva Igor Holéczy. Na výstavu už tradične prídu aj zamestnávatelia, ktorých so strednými školami spája duálne vzdelávanie.

-TS Kam na strednú-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972