Koktail

Vyskúšali sme za vás: štrkovisko Horná Streda

By 19. júna 2012No Comments

Tropické počasie, ktoré v týchto dňoch zasiahlo naše územie, núti ľudí hľadať osvieženie. V pondelok 18. júna dosiahla teplota vzduchu 33 stupňov. Brehy štrkoviska pri Hornej Strede však boli takmer prázdne.

[singlepic id=31607 w=320 h=240 float=right]Jazero je veľmi dobre prístupné z Piešťan aj na bicykli. Okolo Váhu vedie kvalitný chodník. Napriek tomu, že nie je oficiálne vyhlásený za cyklistický, poskytuje pohodlný prístup priamo z centra mesta až k štrkovisku.

Horná Streda je obľúbeným miestom oddychu obyvateľov Piešťan aj okolitých obcí. Voda v nej je najkvalitnejšia na začiatku sezóny. Zatiaľ ju nekazia nebezpečné sinice, ktoré sa zvyknú objavovať až v strede leta.

Aj tak treba byť opatrný. Kúpanie je na vlastné riziko. Vodu totiž nikto nekontroluje. Podľa informácií z webu Úradu verejného zdravotníctva bude odber vzoriek vykonaný až v mesiacoch júl a august.

Pri jazere nie sú k dispozícií šatne, sprchy ani WC. Bufet, ktorý tam v minulých rokoch fungoval, je zatiaľ zatvorený. Dobrý dojem z okolia môže rušiť zopár odpadkov, ktoré na brehu nechali rekreanti. Na hladine plávala aj plastová fľaša.

Napriek možným rizikám poskytuje štrkovisko pri Hornej Strede v týchto horúcich dňoch príjemné osvieženie, najmä v kombinácii s krátkym cyklovýletom. Voda je totiž príjemne studená. Ďalším plusom je aktuálne malý počet návštevníkov. Chýba však bufet, ktorý bol v minulých rokoch štandardom.

[nggallery id=1741]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972