Koktail

Vyskúšali sme za vás: Drahovské štrkoviská

By 21. júna 2012No Comments

Jazerá pri obci Drahovce si užijú rybári alebo obdivovatelia fauny a flóry. Kúpanie v nich nie je vôbec príjemné.

[singlepic id=31630 w=320 h=240 float=left]Na bicykli sú rovnako dobre prístupné ako štrkovisko v Hornej Strede. Z kolokruhu Sĺňava treba zísť pred hrádzou a obísť ju. Cesta potom vedie okolo záhradkárskej osady a solárnych panelov až k najväčšiemu z Drahovských štrkovísk s názvom Važina, ktoré je v zime obľúbeným miestom korčuliarov.

To sa 19. júna javilo aj ako najčistejšie. Nikto sa v ňom však nekúpal. Voda mala trochu zelenú farbu, na pocit bola veľmi teplá a na dne sa vírilo bahno. Okolo jazera bolo iba niekoľko rybárov.

Ostatné blízke štrkoviská na tom sú už na začiatku leta ešte horšie. Za mostom cez Drahovský kanál je ich hneď niekoľko. Je tam však oveľa horší prístup do vody a tá nie je vôbec lákavá – má zelenú farbu, je nepríjemne teplá a už okolo brehu sú vodné rastliny, plávanie medzi nimi by mohlo byť dosť nepríjemné.

V týchto miestach je lepšie si pri jazere iba posedieť a užiť si okolitú prírodu. Na jazerách plávajú labute, v ich okolí je množstvo vážok a iného hmyzu, z korún stromov počuť spevavcov.

Okolie štrkovísk je však dosť znečistené. Sú tu odpadky po neporiadnych rekreantoch, ale aj množstvo čiernych skládok stavebného odpadu. Aj preto sa ako oveľa vhodnejšia alternatíva na kúpanie cestou späť do Piešťan javí Sĺňava.

[nggallery id=1743]

Text a foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972