Pre nadšencov miestnej histórie aj hrdých Piešťancov sme pripravili letnú súťaž o nové dvojjazyčné vydanie knihy Spomienky na Piešťany (Memoirs of Piešťany). Do súťaže sa môže zapojiť každý, stačí poslať správne riešenie našej krížovky do nedele 16. júla (vrátane) na e-mailovú adresu našej redakcie.

Spomienky na Piešťany sú pútavo napísané memoáre jednej z najvýraznejších postáv modernej piešťanskej histórie – nájomcu a riaditeľa piešťanských kúpeľov Ľudovíta Wintera. Dielo, ktoré Ľudovít Winter napísal vo veku 97 rokov, jedinečným štýlom približuje jeho životnú cestu spojenú s rozvojom Piešťan – kúpeľov i obce (neskôr mesta). Vydavateľom publikácie je Balneologické múzeum Imricha Wintera a na reedícii sa podieľalo taktiež OZ Pro Winter, ktorého cieľom je osadiť v Piešťanoch sochu Ľ. Wintera v životnej veľkosti ako poctu za budovanie kúpeľov a Piešťan. Knihy do súťaže venovala oblastná organizácia Rezort Piešťany, ktorá reedíciu rovnako podporila.

Postup

1. Vytlačte si krížovku – v plnej kvalite si ju môžete stiahnuť tu.
2. Vylúštite ju.
3. Zašlite tajničku (úryvok z Winterovych Spomienok) spolu s kontaktnými údajmi na e-mailovú adresu redakcia@pnky.sk do 16. júla 2017 (vrátane).

Veľa šťastia!

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972