Materské centrum Úsmev, Mesto Piešťany, Rezort Piešťany a Elektráreň Piešťany pozýva rodiny s deťmi na zábavno-vzdelávacie podujatie „Čím budem, keď vyrastiem“. Uskutoční sa 5.10.2019 v čase od 14.00 h do 18.00 h v Elektrárni Piešťany na Staničnej ulici.


Tretí ročník interaktívneho podujatia „Čím budem, keď vyrastiem“ priblíži deťom nielen moderné povolania, ale aj tradičné remeslá ako je napríklad kominár. Deti si budú môcť vyskúšať, aké náročné je byť na streche a čistiť komín, aby ho tak dobre pripravili na vykurovacie obdobie.

Do sveta práce s elektrinou ich zasvätí šikovný elektrikár. Kto rád kreslí, rysuje alebo ho zaujíma stavba historických budov určite ho zaujme stanovisko architektov. Deti sa oboznámia s architektúrou najznámejších a najzaujímavejších stavieb sveta a vyskúšajú si nakresliť svoje návrhy.

Pre obľúbenosť stanoviska smetiar z minulých podujatí sa ho organizátori rozhodli aj tento rok zaradiť do zoznamu prezentovaných povolaní. Deti sa naučia separovať odpad a získajú informácie o alarmujúcom enviromentálnom stave našej Zeme. Ak sa nám podarí motivovať deti k minimalizácii odpadu či porozmýšľať o tom ako by sme sa vedeli zapojiť do „Zero waste“ bude mať o čosi viac uvedomelých a zodpovedných občanov.


Deti, ktoré zaujíma móda sa určite radi zastavia na stanovisku krajčírky. Naučia sa, čo všetko obnáša pripraviť si jednoduchý strih až po jeho praktické prevedenie. Koho zaujímajú kriminálky na stanovisku polície sa oboznámi s pracovnými postupmi kriminálnej polície. Deti budú mať možnosť nazrieť na „miesto činu“, kde bol spáchaný závažný trestný čin.

Deti, ktoré láka oblasť zdravotníctva si vyskúšajú ako prebieha vyšetrenie u obvodného lekára. Spoznajú prácu lekárnika, ale zažijú aj urgentný príjem v nemocnici a operáciu akútneho slepého čreva. Odhalia náročnosť práce zdravotných sestier a dôležitosť následnej rehabilitácie prostredníctvom masérskych služieb. Deti zistia, že zubárov sa nemusia báť a že pravidelné a poctivé čistenie zúbkov ich môže výrazne ochrániť pre zákrokmi u zubára.

Stanovisko „On Semi“ priblíži deťom povolanie IT a priblíži využitie a výrobu polovodičových súčiastok.

Tak neváhajte a zažite príjemné a poučné popoludnie už túto sobotu v Elektrárni Piešťany.

TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972