Tou najdôležitejšou vecou, ktorú potrebujete vedieť o  čaji Matcha je to, že je to doslova zelený zázrak. Okrem toho, že tento čaj patrí medzi absolútnu špičku zelených čajov, má veľké množstvo zdravotných benefitov pre naše telo, ale aj našu krásu.

Zelený čaj Matcha je prírodný zázrak

1. Má veľké množstvo zdravotných výhod

Čaj Matcha je doslova nabitý antioxidantmi. Matcha obsahuje 137-krát viac antioxidačného epigalokatechíngalátu (EGCG) ako bežný zelený čaj. Tento antioxidant urýchľuje metabolizmus a môže spomaliť až zastaviť rast rakovinotvorných buniek.

2. Môžete ho použiť aj v jedle

Pitie čaju Matcha je jeden z najbežnejších spôsobov ako konzumovať tento čaj, avšak nie jediný spôsob. Keďže listy Matcha sú rozomleté na jemný prášok a konzumovateľné, namiesto toho, aby boli zaliate vodou, môžu byť bežne používané aj v potravinách. Tento prášok môžete použiť od matcha-muffinov na raňajky, po matcha-brokolicovú polievku na obed, alebo napríklad aj na matcha-koláče a dezerty.

3. Pomôže vám schudnúť

Matcha je nabitý katechínmi. Tieto katechíny majú termogénne vlastnosti – čo znamená, že pomáhajú vášmu telu spaľovať kalórie. Konzumácia zeleného čaju môže zvýšiť vašu mieru termogenézy (spaľovanie kalórií) z 8 na 10 percent. Pitie zeleného čaju pred cvičením má za následok o 25 percent viac spaľovania tukov počas cvičenia.

4. Zmierňuje stres

Vychutnajte si vašu každodennú šálku čaju Matcha, pretože ďalšou z jeho výhod je to, že vás dokáže psychicky upokojiť. Matcha obsahuje aminozlúčeninu nazývanú L-theanín, ktoré vytvárajú upokojujúci a uvoľňujúci účinok. Avšak L-theanine vás nielen pozitívne naladí, ale tiež pomáha pri tvorbe a uvoľňovaní gama aminomaslovej kyseliny (GABA). GABA stimuluje uvoľňovanie hormónov dopamínu a sérotonínu, ktoré vás robia šťastným.

5. Nabudí vás energiou

Matcha má trikrát viac kofeínu než bežný zelený čaj, čo je zhruba ekvivalent silnej šálky kávy. Na rozdiel od kávy, Matcha obsahuje L-theanin. Čaj vám poskytne niekoľko hodín energie. Matcha čaj zlepšuje schopnosť multitaskingu, zvyšuje rýchlosť vnímania, znižuje nesústredenosť, ktorá je spôsobená únavou, zlepšujeVašu pamäť a pitím si taktiež môžete zlepšiť svoju koncentráciu.

6. Bojuje proti starnutiu

Čudovali ste sa, prečo japonské ženy majú krásnu pleť a vyzerajú o pár rokov mladšie? Vďaka vysokému obsahu antioxidantov v čaji Matcha – má 60-násobne viac antioxidantov ako špenát. Môže vám pomôcť bojovať proti starnutiu. Výsledkom je žiarivá pokožka, ktorá má o pár vrások menej. :)

PR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972