Vlak z Bratislavy za Alžbetou na Čachtický hrad je vypredaný

Vlak z Bratislavy za Alžbetou na Čachtický hrad je vypredaný

12. apríla 2019 Off Od PNky.sk

Ak ste si robili zálusk, že sa zmestíte do mimoriadneho vlaku z Bratislavy za Alžbetou na Čachtický hrad v sobotu 13. apríla bez rezervácie lístkov, máte smolu. Vlak je už vypredaný. Môžete sa však pokochať historickou súpravou, ktorá dorazí na piešťanskú stanicu o 9:38 cestou tam a cestou späť tu bude stáť o 17:27 h.

Mimoriadny vlak pod Čachtickým hradom

Výjazd vlakom z Bratislavy cez Trnavu, Leopoldov, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom do Čachtíc a Višňového organizuje ALBATROS klub, Železničná spoločnosť Slovensko, národný dopravca a Železničné múzeum SR.

Mimoriadny vlak bude vedený historickým rušňom T478.1202 „Cecaňa“. V súprave budú vozne Bc (s možnosťou otvorenia okien), historický reštauračný vozeň s možnosťou stravovania a prezidentský vozeň.

Účastníkov „Cecaňa“ dovezie do cieľovej zastávky vo  Višňovom, odkiaľ sa turistickou trasou vyberú k hradu. Po ňom ich prevedie odborník na históriu a spisovateľ románov o Alžbete Báthoriovej Andrej Štiavnický.  Následne navštívia podzemie Čachtíc. Na cestu naspäť bude vlak pristavený na železničnej stanici v Čachticiach. 

-red- Foto: Albatros klub