Connect with us

Koktail

Víťazi lístkov na Stredoveké dni v Hlohovci sú známi

Published

on

Podujatie Stredoveké dni v Hlohovci sa nezadržateľne blíži, rytieri, dvorné dámy a remeselníci oprášia históriu počas víkendu 24. a 25. júna. V piatok sme vyhlásili súťaž o 2 x 2 vstupenky na podujatie, pričom úlohou súťažiacich bolo odpovedať na otázku „Viete ako znie najstaršie pomenovanie Hlohovca, ktoré bolo po roku 1113 v písomných zmienkach uvádzané ako Golguz?“. Hlohovec niesol kedysi meno Galgocy a spomedzi správnych odpovedí sme vyžrebovali dvoch výhercov, podujatie si spolu s niekým užijú Lukáš z Banky a Martin z Nového Mesta nad Váhom. Viac informácii o Stredovekých dňoch v Hlohovci nájdete na webovej stránke nájdete na stránke alebo facebooku.

V rámci historických vystúpení sa môžete už tradične tešiť na kvalitný program šermiarov a udatných rytierov. Tentokrát do Hlohovca okrem nich prídu aj Hrdinovia. Najskôr o svoju česť zabojuje mladý rytier na svojom tátošovi. Budete zatínať päste, keď zažijete príkorie, ktoré mu pripravil jeho neprajný sok. Získa svoju princeznú? Ak si však myslíte, že je to všetko, prudko sa mýlite. Pripravte sa na riadnu dávku odvahy, svalov a hrdinských príbehov. Prichádza Mythos a sním Achiles, Hector, Perseus, Theseus a krásna Pallas Aténa. Toto vystúpenie bude umocnené skvelou nočnou video projekciou, po ktorej sa môžete tešiť na veľkolepú ohňovú show. Okrem toho sa v rytmoch stredovekej hudby budú predvádzať žongléri, remeselníci a pripravená je aj fakírska ohňová šou.

Advertisement
Hello GPT

Tradícia Dumasových príbehov ožije v podobe historickej rozprávky, na ktorú sa môžu tešiť ako deti, tak ich rodičia v novovytvorenej Chill out zóne so slameným sedením. Výhodou prírodného prostredia je tiež možnosť zajazdiť si na koňoch, ktorým bude na tomto ročníku venovaný väčší priestor a bude bezplatný.

-red-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články