Druhý adventný týždeň v centre Piešťan bude patriť deťom aj tým, ktorí sa na Vianoce tešia ako malí. Už v utorok príde na Námestie slobody Mikuláš a organizátori Vianočných trhov pripravili pestrý program aj na ďalšie dni.

mikuláš-na-námestí-slobody-6-800x530

Mikulášsku nádielku začne sprievod, v ktorom nebude chýbať ani Anjel a Čert, rozdávať 6. decembra o 17.00 h. Deti by si mali pripraviť pesničky a básničky, aby Mikulášovi ukázali svoju šikovnosť a zaslúžili si sladké odmeny.

V rámci detských vystúpení na Vianočných trhoch sa vo štvrtok 8. decembra predstavia žiaci Základnej školy Banka a jazykovej školy CM Language. O deň neskôr, v piatok 9. decembra, bude pódium patriť obľúbenej piešťanskej kapele Coverage a rockovým prerábkam známych hitov.

Sobotný program otvorí o 14.30 h Beseda o knihách Jobusových. Autor rozprávok Braňo Jobus z Vrbového predstaví svoju tvorbu, ktorá oslovuje deti i dospelých svojou neopakovateľnou poetikou.

Nasledovať budú koncerty. O 16.00 h zahrá Realita, o 18.00 h Gypsy Elegance a hlavnou hviezdou večera budú Gipsy Čáve. Ich vystúpenie začína o 21.00 h.

O sviatočnú atmosféru 3. adventnej nedele sa postarajú ochotníci zo Združenia exallielov Don Bosca s divadelným predstavením Vianoce ako kedysi. Bude nasledovať zapálenie ďalšej sviece na adventom venci, vystúpenie Chrámového zboru Bojná, folklórnej skupiny Bojnanci a detskej skupiny Úsmev.

-Text: Tlačová správa – Vianočné trhy Ilustr. foto: MP-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972