Connect with us

Koktail

Vianočné obdobie opäť spestria koledníci Dobrej noviny

Published

on

Zbierka Dobrá novina má pred sebou už 22. ročník a do koledovania sa 26. decembra zapoja aj dobrovoľníci z Piešťan. V aktuálnom zozname 606 zapísaných farností už totiž figurujú piešťanské farnosti Svätého Štefana aj Svätého Cyrila a Metoda. Minulý rok navštívilo 20 464 detí v sprievode dospelých v 1235 obciach po celom Slovensku, pričom piesňou a šírením vianočného posolstva potešili až 72 502 rodín. Cieľom zbierky je pomôcť v africkej Etiópii tým, ktorí ju najviac potrebujú a okrem nedostatku vzdelania, čelia problémoch týkajúcich sa prístupu k vode a slabej zdravotnej starostlivosti. 

2015_10_28-_-koledníčky-z-Pliešoviec-769x1024 j

„Pod mottom Podajme ruku deťom sa vo vianočnom období vydávajú skupinky detí sprevádzané staršími a dospelými kamarátmi ohlasovať radostnú zvesť o narodení Krista do rodín v mestách a dedinách na celom Slovensku a stávajú sa tak poslami nádeje. Každoročne rastúci počet koledníkov potvrdzuje, že tradícia spojená s rozmerom solidarity a pomoci ľuďom v núdzi sa stala príťažlivou aj pre dnešné deti a mladých. Dobrá novina je najrozsiahlejšou akciou eRka(Hnutie kresťanských spoločenstiev detí) a prekračuje rámec nielen jeho členskej základne, ale aj hranice Slovenska a európskeho kontinentu,“ uvádzajú k aktuálnemu ročníku organizátori.

Advertisement
Hello GPT

Vnutro_1b_Kotela-Akali-Turkana-2015-1024x768[1]

Cieľom Dobrej noviny nie je len poskytnúť humanitárnu pomoc, ale podporiť Etiópiu rozvojovými projektami. Tie väčšinou trvajú niekoľko rokov, najmä ak sú zamerané na deti a mladých, snažia sa im priniesť perspektívu do budúcnosti. Dobrá novina poskytuje svojim projektovým partnerom finančnú podporu v horizonte 2-3 rokov a umožňuje im sústrediť sa na konkrétnu prácu bez toho, aby museli veľa energie investovať do získavania peňazí potrebných na chod projektov. Tento rok sú hlavnými cieľmi zbierky zlepšenie zdravotnej starostlivosti o matky a deti v oblasti Irob, lepší prístup k vzdelaniu pre deti s postihnutím v okrese Munesa a zabezpečenie prístupu k pitnej vode v oblasti Nyangatom.

Advertisement
Hello GPT

-lt/Zdroj a foto: Dobrá novina-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články