Connect with us

Koktail

Vianočné obdobie môžete prežiť aktívne, čakajú na vás zaujímavé podujatia

Published

on

Na svoje si prídu otužilci, bežci aj turisti. Každý, kto túži stráviť posledné dni tohto roka aktívne, nájde v kúpeľnom meste hneď niekoľko zaujímavých podujatí.

Málokto vie, že Piešťany sú kolískou otužovania na Slovensku. Tradíciu kúpanie vo Váhu v každom ročnom období založil Karol Kevan, ktorý zomrel v septembri vo veku 93 rokov. Na jeho počesť sa 26. decembra o 14.00 h zídu na nábreží pri hoteli Magnólia otužilci z celého Slovenska. Toto podujatie sa totiž prvýkrát uskutoční bez účasti najstaršieho z nich. Karol Kevan sa v Piešťanoch preslávil aj tým, že vo Váhu plával počas Silvestrovského behu.

Ide o atletické podujatie, ktoré patrí medzi najstaršie v našej krajine. Myšlienka napodobniť už vtedy populárny Silvestrovský beh v brazílskom meste San Paulo napadla na jeseň roku 1965 trom mladým nadšencom atletiky. Niektorí z nich sa ho zúčastňujú dodnes.

Advertisement
Hello GPT

V centre Piešťan, na atraktívnej trase medzi Kolonádovým a Krajinským mostom, si aj tento rok zmerajú sily profesionálni i amatérski bežci. Podujatie má čoraz viac priaznivcov, ktorých každý rok láka najmä jeho priateľská atmosféra. Silvestrovský beh sa uskutoční 30. decembra popoludní a bonusom pre účastníkov je možnosť okúpať sa v termálnom bazéniku kúpaliska Eva.

Turisti zo širokého okolia Piešťan si nedokážu predstaviť posledný deň v roku bez Silvestrovského výstupu na Marhát. Láka ich zimná príroda, nenáročný terén i stretnutia s priateľmi. Táto akcia má už 46-ročnú tradíciu a pravidelne sa jej zúčastňujú celé rodiny. Pre účastníkov bude aj tentoraz pripravené malé občerstvenie pri táboráku, živá hudba a spoločné fotografovanie, ktoré je naplánované na pravé poludnie.

Rodiny s deťmi môžu v posledný deň roka navštíviť aj Čachtický hrad, kde ich čakajú súboje rytierov, ohňová šou aj zabíjačkové špeciality. A to všetko v kombinácii s výhľadmi na okolitú krajinu a mrazivými legendami o Krvavej grófke.

Záver roka môžu milovníci dobrej zábavy stráviť na Námestí slobody. Hlavnou hviezdou programu bude skupina Kabát revival, ktorej hudbu je neľahké rozoznať od originálu. Novoročný ohňostroj rozžiari nebo nad Piešťanmi presne na prelome rokov. Aj tentoraz ho odpália zo strechy nákupného centra Aupark.

Advertisement
Hello GPT

TS Rezort Piešťany

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články