Connect with us

Koktail

Veteránisti vyzbierali Sabínke na rehabilitáciu 1160 eur

Published

on

VETERAN CAR CLUB v Piešťanoch zorganizoval počas víkendu v sobotu 7. – 8. mája jubilejný 10. klubový výjazd. Okrem prevetrania krásnych historických vozidiel mal aj charitatívny rozmer, pretože členovia sa rozhodli vyzbierať finančné prostriedky pre Sabínku Fajnorovú. Počas rannej registrácie, ktorá sa konala pri predajni Suzuki neďaleko polikliniky, dali veteránisti dohromady krásnu sumu 1160 eur. Peniaze by mali dievčatku pomôcť pri rehabilitáciách v ADELI Medical Centre.

IMG_1667_resize

Autá sa po rannej registrácii na žiadosť starostky Tatiany Julinyovej zastavili v obci Banka na Dominovej ceste, potom pokračovali na Košariská, kde si užili ľudovú hudbu a vychutnali guláš a výjazd zakončili v Podkylave návštevou rozprávkového domu.

Advertisement
Hello GPT

„Spanilá jazda splnila očakávania organizátorov a musím povedať, že to bolo naozaj výnimočné, veselé a pekné podujatie. Je vždy veľmi potešujúce vidieť, ako sú cudzí ľudia ochotní pomôcť niekomu, kto to naozaj potrebuje,“ zhodnotila stretnutie veteránistov Stanislava Horvátová z Nadácie ADELI.

Sabinka Fajnorova

Sabínkina hlavná diagnóza je hypotónia, čo znamená znížené svalové napätie. Dievčatko preto potrebuje intenzívnu a kvalitnú rehabilitáciu, ktorú absolvuje v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Keďže liečba nie je hradená zo zdravotnej poisťovne, je rodina odkázaná na pomoc dobrých ľudí. Vďaka nim a akciám ako je táto sa Sabínka opakovane vracia do ADELI centra a krok za krokom zlepšuje svoj zdravotný stav.

Advertisement
Hello GPT

Viac o Sabínke a možnostiach pomoci sa dočítate na stránke http://pomozte-sabinke.weebly.com/ a na stránke Nadácie ADELI http://nadaciaadeli.sk/?s=sabinka+fajnorova

-lt/Zdroj: Nadácia ADELI/Foto: Nadácia Adeli, Viktor Vrábel/-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články